Dominion -yhtiön kunnianloukkausjutut Powellia, Giuliania ja Lindelliä vastaan etenevät askelen oikeudessa.
Tuomari, joka hylkäsi Powellin ym. valitukset asiassa, on Trumpin nimittämä.
https://lawandcrime.com/2020-election/federal-judge-hands-dominion-procedural-win-defamation-lawsuit-to-move-forward-against-giuliani-sidney-powell-and-my-pillow/
Tuomari, joka hylkäsi Powellin ym. valitukset asiassa, on Trumpin nimittämä.
https://lawandcrime.com/2020-election/federal-judge-hands-dominion-procedural-win-defamation-lawsuit-to-move-forward-against-giuliani-sidney-powell-and-my-pillow/
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksei muuten Powell ja kumpp. tässä asiassa tanssineetkaan yhdessä piiriä riemussa, kun saivat tilaisuuden esittää "todisteitaan", vaan päinvastoin yrittivät välttää oikeudenkäynnin valituksillaan?
Oletko kuullut Ratsuväestä?
Trumpin johtamat valkohatut ottavat tilanteen haltuun oikealla hetkellä?
Huomaatko miten taitavasti hän on paljastanut että hänen nimittämät tuomarit ovat Cabalia?
Olemme seuraamassa maailman suurimman projektin loppuhuipennusta.
Ratkaiseva hetki oli Trumpin ”korona”. 1. puheessaan hän olikin laivassa johtamassa operaatiota eikä sairaalassa, kuvassa näkyy laivan keinunta. Se oli merkki liittoumalle.
Trump johtaa valkohattuja.
Trump JOHTAA valkohattuja.
Mitenkähän jutun käy, kun/jos todistetaan, että koneet voidaan yhdistää nettiavaruuteen yms.
Silloinhan kusetus on todistettu mahdolliseksi.
Kun todistellaan että jokin asia on MAHDOLLINEN, se ei ole mikään todiste siitä, että se tietty asia olisi tapahtunut juuri niin, tai että olisi ylipäätään tapahtunut.
Tämän vaalihuijausväittämän kohdalla on asia juuri näin: mahdolliseksi todistaminen ei todista yhtään mitään.
Otetaanpa nyt yksinkertainen esimerkki:
Minulla on kotona tietokone, jossa on internet-yhteys, ja joka on suojattu salasanalla, joka kone käynnistettäessä täytyy antaa.
Onko MAHDOLLISTA, että sinä aikana kun en ole kotona, joku tiirikoi asuntoni oven, ja käyttää tietokonettani ja sen internet-yhteyttä tietämättäni ja luvattani?
Kyllä. Se on mahdollista.
Mutta se mahdollisuus ei tietenkään todista, että em. tavalla tapahtuisi tai olisi tapahtunut.
Lindellin kyberseminaari olikin kannaltaan täysi fiasko. No, se oli täysin tiedossa jo etukäteenkin.
Vieläköhän joku jaksaa uskoa vaalituloksen kääntyvän.
Uskovaisilla on usko, että usko siirtää vuoria.