Käytin noin puolitoista vuotta dienorette e-pillereitä ehkäisyyn, ja muuten olin tyytyväinen niihin, paitsi huomasin pientä hiustenlähtöä. Ajattelin sen johtuvan pillereistä ja koska reseptini niihin loppui niin päätin että jos vaihtamalla toisiin hiustenlähtö loppuisi. Sain lääkäriltä reseptin rigevidoncont nimisiin e-pillereihin, mutta heti kuukauden käytettyä niitä hiustenlähtö vain yltyi entisestään ja hiuksia alkoi lähteä todella paljon entiseen verrattuna. Asia rupesi ahdistamaan niin paljon, että varasin ajan yksityiselle, jossa sain reseptin Diane Nova pillereihin. Olen nyt käyttänyt näitä kuukauden eikä muutosta ole tullut. Pelkään että hiustenlähtö vain jatkuu ja jatkuu enkä tiedä mitä pitäisi tehdä😩 olisiko järkevää jatkaa näitä pillereitä ja toivoa parasta, vaihtaa takaisin Dienoretteen tai vaihtaa kupari- tai hormonikierukkaan? Ylipäänsä onko muilla kokemusta hiustenlähdöstä hormonaalisen ehkäisyn takia? Labrat otettu juuri, joten sen puolesta kaikki ok!
E-pillerit ja hiustenlähtö
Anonyymi
0
2577
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764