Onko Riikka Purrasta todella täyttämään niitä? Merkitseekö tämä puolueen hajoamista? Muistelen, että samanlaisia kysymyksiä on esitetty aikaisemminkin. Silloin oltiin varmoja, että Halla-aholla ei ole kykyä eikä karismaa ryhtyä puheenjohtajaksi. Soinin saappaiden piti olla liian suuret, mutta Jussi nosti Perussuomalaiset suosta, eivätkä edes vastustajat ole olleet halukkaita ottamaan tilalle ketään toista. Saappaat ovat selvästi "venyneet" käytössä.
Onko mahdollista, että Purra venyttää niitä entisestään ja myöhemmin hänen tilalleen pelätään äänestää ketään toista?
Jussin saappaat
7
62
Vastaukset
- Anonyymi
Jussin rautasaappaat ovat takuulla raskaat Purralle.
Ensiksi tulee mieleen ne perussuomalaiset, joille naisjohtajat on kauhistus. Niitä on paljon. Toisekseen Purran politiikka on täysin tuntematonta. Siellä puolueessa on sisällä niitä ääriliikkeitä, mitä niille tapahtuu. Jatkuuko vasarademokratia? Kyllä PS on hyvin sekalainen ja häilyvä puolue. Käytäntö kertoo miten tuossa käy?!
Misogyniset äijät varmaankin painuu hornan tuuttiin ja loput jatkavat Halla-ahon tiellä. Purran ajatusmaailma on hyvin samankaltainen.
Tuo sinun vasarajuttusi on leikinlaskua murhayrityksellä, jota eivät tehneet perussuomalaiset.- Anonyymi
Ashera12 kirjoitti:
Misogyniset äijät varmaankin painuu hornan tuuttiin ja loput jatkavat Halla-ahon tiellä. Purran ajatusmaailma on hyvin samankaltainen.
Tuo sinun vasarajuttusi on leikinlaskua murhayrityksellä, jota eivät tehneet perussuomalaiset.tuskin se huulipunajohtaja on sen parempi kuin on huulipunahallituskaan
- Anonyymi
Purra ollut koko ajan Hallan oikea käsi etkös sinä banaani kerro kuinka ao:n politiikka on kysymysmerkki? Jokaisessa viestiketjussa taas nimimerkit vaihtuu harhojen säilyessä vaikka miten nimimerkkejä vaihtelet.
- Anonyymi
Oliko Jussilla punaiset saappaat?
- Anonyymi
purralla on punaiset nauhat saappaissa 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694771KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1873734- 1793344
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?723144Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502899- 251984
- 241911
- 1771711
- 301676
- 431375