Mopomelu hallintaan

Miksi poliisi ei poista kaikilta fasd-incel riehujilta rekisterikilpiä, syitä kyllä löytyy jos halutaan.

Mopo ja mönkijät häkkivarastoon niin loppuu se riehuminen ja ihmisten herättely öisin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lekaa lohkoon ja ohimoon

Äänestä

Kyllä vähän, pitää kestää nuorisoa. Minkälainen nynny olit itse nuorena. Tuli itekin 40v sitten Tunturia huudatettua.

Äänestä

Sallitaam vain sähkömopot, niin liikkumaan pääsee, mutta haitat jää pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi poliisi ei poista kaikilta fasd-incel riehujilta rekisterikilpiä, syitä kyllä löytyy jos halutaan.

Mopo ja mönkijät häkkivarastoon niin loppuu se riehuminen ja ihmisten herättely öisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu