Ateistit keksivät uskonnot silkkaa pahuuttaan

Niin kuin tiedetään tieteellisen tutkimuksen tuloksena ja monien papereiden todistuksen kautta, ovat uskonnot ateistien keksimiä. He keksivät uskonnot ihan silkkaa pahuuttaan orjuuttaakseen ja käyttääkseen hyväkseen lajitovereitaan.

Valehtelu, varastaminen, ryöstäminen, raiskaukset, väkivalta ja tappaminen ovat ateistien keksimä tapa riistää, sortaa, syrjiä ja käyttää hyväksi muita ihmisiä. Vain ateisti voi keksiä jotakin niin kieroutunutta kuin uskonnon! :)

3

136

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse asiassa kaikessa paradoksaalisuudessaan aloittajan ajatus on ihan totta näinhän siinä on käynyt aikansa uskonnottomat hallitsijat eri puolilla maailmaa keksivät uskontoja pitääkseen taikauskoisen kansan kurissa ja nuhteessa eikä tässä roomalaiset olleet ainoita.

      Hyvä näkökulma vaikka aloittaja vahingossa vitsillä varmaan aloituksen trollasikin.

    • Anonyymi

      Tosiasiassa kristilliset seurakunnat eivät syntyneet kansan hallitsemista varten vaan köyhien suojaksi.

    • Anonyymi

      Jeesuskin sanoi opetuslapsille: "Totisesti, totisesti minä sanon teille. Minä en oikeasti ole tässä teille puhumassa paskaa, vaan te olette keksineet minut puhumaan teille paskaa!"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      125
      799
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      579
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      19
      517
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      515
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      502
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      108
      486
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      441
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      37
      416
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      388
    10. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      383
    Aihe