Vernerintie 6 - 12, Kirkkonummi asumiskelvoton alue.

Anonyymi

Asuin Kirkkonummella Vernerintie 12:sta ja talohan oli täynnä ASPA (https://www.aspa.fi/) asukkaita mikä tässä tapauksessa tarkoitti entisiä/nykyisiä narkomaaneja ja alkoholisteja. Ikinä ei ole missään haissut yleiset paikat niin pahalta kuin Vernerintiellä. Tästä ei tietenkään mainittu Asuntoyhtymä Groupin puolelta missään kohtaan. Myös pois muuttaessa alkoi siivouksesta löytyä ihmeellisiä puutteita ja perittiin aiheeton siivous maksu. Kuvat jotka lähettivät niin eivät edes olleet kyseisestä asunnosta. Yrittivät myös periä yhden ylimääräisen päivän vuokraa ja selittivät tämän virheenä laskutus osastolla mikä ei tietenkään pidän paikkaansa vaan yrittivät siinäkin huijata. Varokaa ihmiset oikeasti tätä vuokranantajaa!!

Kovasti harhaanjohtavaa markkinointia. Sinulle vuokrataan kolmio: huumekuntoutujien, alkoholistien ja vammaisten yksiköstä kertomatta siitä. On siinä kiva lasten kanssa leikkiä hiekkalaatikossa, joka on täynnä tupakan tumppeja.

6

2864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asuntojen numerot ovat:
      Vernetintie 6-12
      Oisko talo 8:ssa joku yhteisruokala.

      Älä muuta, et ole tukiasunto-asiakapalvelun tarpeessa.

      Hyvä puoli, jos saat soskusta maksusitoumuksen on tämä erinomainen kohde sinulle. Bileseuraa löytyy 24/7. Kyllä tämä kadun voittaa.

    • Anonyymi

      • Alueella on tuhottu kokonaisia asuntoja, ehkä se on karmaa. Kohtele asiakkaita kuin paskaa sataa paskaa. Pikkutahrat ei paina.
      • Ulkomaalaiset alkoholistit asuvat vihreassä talossa, osa heistä on ihan zombin näköisiä liallisen alkoholin käytön vuoksi. He saattavat hyökätä kimppuusi.
      • Pelastuslaitos haki seonneen katolta.
      • Tupakinsavua ja natsoja, lasinsiruja.
      • Pihalla ulvoo pihakiikussa raivokohtauksen saaneita yksinpuhelijoita. Meteli yltyy kirkumiseksi.

    • Anonyymi

      En suosittele. Minulla sama kokemus, kuin ylläolevalla kirjoittajalla. Asunto on siivottu lattiasta kattoon ja ovat pidättämässä takuuvuokraa, kun liedessä on hieman pinttynyttä likaa ja lattialla muutama yksittäinen roska. Tarkastaja on vedellyt maiharit jalassa asuntoa tarkastaessaan ja ihmettelee, että miten asuntoon on tullut roskia. Vaativat koko asunnon uudelleensiivousta. Lähettävät vuokralaskuja vaikka asunnosta on muutettu pois jo ajat sitten. Vuokranantaja ei kuuntele lainkaan asukasta. En voi suositella.

    • Anonyymi

      Haiskahtaa lahkolaisten firmalta. Näitähän löytyy kiinteistö ja isännöinti alalta.

      Lain rajoilla mennään ja raha otetaan jos et pane kovaa kovaa vastaan.

    • Anonyymi

      Takuuvuokra tuli ilman ongelmaa.

    • Anonyymi

      Nyt saa kuukauden ilmaiseksi 1 kk 0€ tarjpus.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1899
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1880
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      373
      1729
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1238
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1121
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1056
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      86
      1029
    9. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1015
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      50
      1001
    Aihe