Nuoriso on fiksua väkeä.
Koululaisista valtaosa jättää rokotuksen ottamatta
36
67
Vastaukset
- Anonyymi
Nuoret ottaa asioista selvää.
- Anonyymi
Ottavat juu. Koululaisten rokotustahti on tällä hetkellä kovempi kuin aikuisväestöllä. Seuraavaksi te perstollerot tietenkin sanotte etteivät nuoret tiedä mistään mitään.
- Anonyymi
Kohta rokotekiukkuajat varmaan alkavat vaatimaan lapsille pakollista piikkiä.
- Anonyymi
Viisaampia kun aikuiset.
- Anonyymi
Nuoriso ja koirat ovat järkeviä verrattuna aikuisväestöön. :)
https://brandnewtube.com/watch/the-goyim-human-v-the-dog-unbelievable-dumb-humans_MPEgv4hiYyMKvdI.html - Anonyymi
Taas valetta jota ei pidä edesvastuuttomasti levitellä. Koululaisista nimenomaan lähes kaikki ottaa rokotteen! Se on se fakta tieto,
- Anonyymi
"Valehteleva silakka"!!!
- Anonyymi
Ei ole, varmaa tietoa , meidän koululaisilta ja naapurin ja naapurin..
- Anonyymi
Mitä vielä. Kohta alkavat piikittää alle 9 vuotiaita.
- Anonyymi
Nuoret ovat fiksuja, yli 96 prosenttia nuorista aikoo ottaa rokotteen. Loput on persupesty perheen toimesta.
- Anonyymi
Onko kristallipuolueella, jo niin iso kannatus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko kristallipuolueella, jo niin iso kannatus.
Kristallit ei ota kun vitamiineja, soodaa ja hopeavettä.
Eivät mitään rokotuksia, eivät lääkkeitä, syöpälääkkeitäkään eivät huoli koska heihin ei myrkkyjä tiputella.
- Anonyymi
"Hyvä,Thl edustaa kuolemaa"!!!
- Anonyymi
Hieno juttu, meillä on viisaita koululaisia ja näköjään myös vanhempia.
- Anonyymi
🤗😁🤓😃😀😄😇🤗🤓
Kehotan lukijoita suhtautumaan sivustolla leviävään kirjoituksiin kriittisesti. Rokotevastaisen salaliittoteorikon keksityt valheet ovat tietenkin faktattomia. Linkkejä ei ole ja jos on ne ovat itsekyhätty nobodyn blogi tai matkapuhelimella kuvattu blogi tubevideo.
Suhtaudutaan kuin pienten lasten väitteisiin, ymmärtäväisellä Hymyllä.
🤗😃😁🤓🤗😇 - Anonyymi
Toivottavasti nuoriso ei sitten hae apuakaan sairaalasta kun vointi heikkenee...
- Anonyymi
Sama homma turhakepiikin ottaneiden kanssa.
- Anonyymi
Tämän uutisen halusin lukea ja niin myös taisin tehdä.
- Anonyymi
Miksi kutsut anonyymin randompersun nettiöyhötystä uutiseksi?
- Anonyymi
Minun tilastojen mukaan koululaiset ottavat rokotteita kattavasti.
- Anonyymi
Lannanlevittäjät vauhdissa
- Anonyymi
Delta variantti näyttää kiertävän koko väestön. Rokotetut ovat suojassa. Rokottamattomista osa vammautuu tai kuolee viruksen aiheuttamaan sairauteen, myös osa rokottamattomista lapsista ja nuorista. Kuulutko sinä tai läheisesi tähän joukkoon?
- Anonyymi
deltaa vastaan rokote suoja kestää 3kk vain,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
deltaa vastaan rokote suoja kestää 3kk vain,
MIKSI TERVEET LAPSET UHRATTAVA "KLIINISEN TUTKIMUKSEN" HYÖDYKSI?
Viime syksynä jo lepyteltiinkin ihmisiä vastineeksi, kun ensin tv sai pelotella kansan puoli kuoliaaksi eli jatkuvasti 9 kk.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006635940.html
Kysymys: olisiko tuo heppoinen flunssa kadonnut itsestään tarttuilemalla ajan kanssa?
Kuten häipyi aikoinaan sikaflunssakin, vaikka rokotukset keskeytettiin heti 2 kuolemantapauksen jälkeen!
Mutta rokotukset "kliinisen tutkimuksen" nimellä aloitettiin tänävuonna kuitenkin. Siihen koronaan siis lisättiin rokotevariantteja kesken riehunnan ja saatiin sillä loihdittua aikaan oikea korona. Nyt sitten siihen samaan soppaan aletaan lisätä 3. ja 4. piikki samaa sekavaa ainetta. Väistämättä alkaa pikkuhiljaa selvitä, mikä on tämän kummallisen tutkimuksen todellinen karmea tarkoitus?
Kai nyt jo hullumpikin huomaa , mitä seuraa, kun aine sairastuttaa ja sitten sitä annetaan vielä lisää. Ota suolaa kerralla pikkulusikallinen, kun vetää suonta ja sen jälkeen varmuuden vuoksi vielä juomalasillinen. Usko että suonenveto tokenee - vähän muukin:
Sanooko Mika Salminen pian taas: ...................Rokotus taisi ollakin vaarallisempi kuin luultiin? .............................. Mutta ennen sitä sanaa tietysti juuri TÄLLÄ HETKELLÄ ON KIIRE rokottaa LAPSET? ?? Helle varmaan "tepsii" 1 rokote , että "kliininen tutkimus" saa jo haluamansa tuloksen tilastoonsa.
Vaikka ei ole pakko, niin tv:lle on annettu lupa luoda pakkoinformointi pakkotunteeseen että on pakko! Lapset on manipuloitu piikin ottamiseen ja kukaan ei joudu kiinni vääryydestä. Tuleeko kuka lohduttamaan surevia lapsen haudalle? Miten on käynyt niiden yli sadan omaisen , joiden läheiset menivät vapaaehtoisesti kliinisesti tutkittaviksi ja menehtyivät?
https://www.youtube.com/watch?v=dWhTU0GAYuE
MIKSI JULKISUUS SALAA ROKOTUKSEN HAITAT? - Anonyymi
Kirjoitatko täällä kun olit ottanut sen 5. piikin samoja aineita ja syystä, että delta oli saanut vielä hienostuneempiä nimiä seurakseen?
- Anonyymi
Kyllä kait useampi nuori ottaa, jo ennen koulurokotuksia yleisissä pisteissä.
Sen voi päätellä jo siitä kun vanhemmat netissä ylpeilevät, lapseni luokallaan ainoa joka ei ota tuota gatesin myrkkyä.
Vaikka tuo tampereenkin tohina, asiasta kertonut lapsi oli luokallaan myös liki ainoa jos 20 lasta luokalta vietiin sairaalaan.- Anonyymi
mahtaa luokka koot pienetä jatkossa,
- Anonyymi
Tampereella ei ole viety yhtään lasta rokotteiden takia yhteenkään sairaalaan, tampio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mahtaa luokka koot pienetä jatkossa,
"Kyllä"!!!
- Anonyymi
Valehtelet kurja.
Nuoret ottaa asioista selvää ja rokotteen.- Anonyymi
"Peilissä näet kurjan"!!!
- Anonyymi
Mistä tieto?
- Anonyymi
Nuorille tiedoitetaan heppoisesti, koska suomalaisista nuorista ei vielä ole tutkimustietoa. On juuri alkanut uusi kliininen tutkimus heidän kohdallaan ja tuloksien karmeus voi paljastua jo jouluun mennessä. Karmeus on jo tämänvuoden aikana paljastunut aikuisten kohdalla, koska rokote loi liikkeelle uusia muotoja, mihin ei välttämättä tietenkään voikkaan olla rokotetta, Jos siinä tilanteessa yritetään paikata samalla aineella jo kaks kertaa annettua, on kyse enää toivosta , että toisi apua. Käy luultavammin päinvastoin kolmannen piikin kohdalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuorille tiedoitetaan heppoisesti, koska suomalaisista nuorista ei vielä ole tutkimustietoa. On juuri alkanut uusi kliininen tutkimus heidän kohdallaan ja tuloksien karmeus voi paljastua jo jouluun mennessä. Karmeus on jo tämänvuoden aikana paljastunut aikuisten kohdalla, koska rokote loi liikkeelle uusia muotoja, mihin ei välttämättä tietenkään voikkaan olla rokotetta, Jos siinä tilanteessa yritetään paikata samalla aineella jo kaks kertaa annettua, on kyse enää toivosta , että toisi apua. Käy luultavammin päinvastoin kolmannen piikin kohdalla.
Monissa maissa on jo rokotettu nuoria, miksi ihmeessä teidän ajatuksenne on ikäänkuin koko juttu olisi vain suomessa?
luokkalaiseni ei ota koronarokotetta koska hän on hankkinut uuden kristallikorun ja kuulemma jos ottaa rokotteen niin koruun kerääntyy liikaa pahoja energioita ja se voi hajotaXD ne jotka sanovat että "kyllä niissä nuorissa on tulevaisuus" niin olette kyllä harvinaisen väärässä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1634568- 1691601
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661427- 59889
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124787Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy191731Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6727- 75710
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66709- 40654