Kuukauden kysymys taitaa olla, saavatko Mormonit omaa planeettaansa vai ei? Ehkäpä he saavat, ehkäpä eivät. Vastaus tähän riippuu osittain siitä kuka kysyy ja onko se kysymys (ja sen odotettu vastaus) julkinen vai ei.
Ehkä he voisivat tehdä sellaisen cross-overin tuon Scientologia kirkon kanssa, vähän niinkuin Marvel Cinematic Universessa. Että tulis oma planeetta mutta siihen jotekin liittyisi se Skientologien muinainen galaktinen hallitsija Xenu.
Ja tietysti jonkinlainen planeettojen sota jotta saataisiin enemmän jännitystä. Koska kuitenkin kaikki ollaan siellä kuoleman jälkeisessä elämässä Jumalia niin se tarkoittaa sitä että jokaisella on supervoimat!
Mormonit, planeetat, Skientologia-kirkko ja niin edelleen
6
253
Vastaukset
- Anonyymi
Kuoleman jälkeinen elämä on kaiken maailman huijareille ja rahankerääjille hyvä paikka luvata mitä vain.
Sieltä kun ei koskaan ole tullut ketään tänne maan päälle näyttämään isommalle joukolle samanaikaisesti minkälaista siellä on. Ja tämän luulisi itsessään olevan aika hyvä todistus siitä että ateistit ovat olleet oikeassa: kuoleman jälkeen ei ole mitään elämää.
(Mutta jos haluatte uskoa johokin, lähettäkää mulle rahaa PayPalin kautta niin kerron teille kivoja juttuja.)- Anonyymi
Kuoleman jälkeinen elämä on kaiken maailman huijareille ja rahankerääjille hyvä paikka luvata mitä vain.
Sieltä kun ei koskaan ole tullut ketään tänne maan päälle näyttämään isommalle joukolle samanaikaisesti minkälaista siellä on..
Tuli Jesus Kristus ja se tie on Rakkauden ! Valo ja totuus !
- Anonyymi
Science fictiota nämä jutut... omat planeetat...
- Anonyymi
Ei pidä unohtaa Islamia. Hekin lupaavat jonkinlaista taivaallista haaremia kuoleman jälkeisessä elämässä...joten varmaan jonkin sortin liharuumiissa täytyy niittenkin taivaassa olla.
Mikä tarkoittaa sitä että heidänkin taivaansa on jollain planeetalla kai jossain.
Tästä saamme sitten isomman multiverse kahakan aineet. Hienoa olisi jos siihen sisältyisi kanssa Kang the Conqueror, Hulk, ja Doctor Doom. Mun mielestä siis kiinnostavimmat hahmot. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pidä unohtaa Islamia. Hekin lupaavat jonkinlaista taivaallista haaremia kuoleman jälkeisessä elämässä...joten varmaan jonkin sortin liharuumiissa täytyy niittenkin taivaassa olla.
Mikä tarkoittaa sitä että heidänkin taivaansa on jollain planeetalla kai jossain.
Tästä saamme sitten isomman multiverse kahakan aineet. Hienoa olisi jos siihen sisältyisi kanssa Kang the Conqueror, Hulk, ja Doctor Doom. Mun mielestä siis kiinnostavimmat hahmot.Ei pidä unohtaa Islamia. Hekin lupaavat jonkinlaista taivaallista haaremia kuoleman jälkeisessä elämässä...
Miehille 72 neitsyttä ja akoille ei mitään,eli dildo sitten:)
- Anonyymi
Koska tulee teatteriin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras991517Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva208978- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7734
- 61710