mMiksi Purra ei ota aiheeseen kantaa?
Puolustaako Purra Talibanien naisvihaa?
Anonyymi
1664
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Miksi pitäisi älyvapaaseen kysymykseen ?
Niin, sinähän olet se hölmö, joka huutelee palstalla, miksi eivät ole persut tuominneet sitä ja tätä. Bravuureihisi kuuluu myös tarinat siitä, mitä persut ihannoivat, luulevat ja tietävät. Olet sinä vaan koominen epeli 😎
Nyt meni persuilla tunteisiin. Totuus kirpaisee!
Miksi tosiaan Purra ei ota aiheeseen kantaa??
terveisin nainen ja antipersu
Mistähän totuudesta nyt mahtaakaan olla taas multinikin mielestä kyse ?
No, puolustaako ? Minusta ei !
Minkälaista kannanottoa odotat itsestään selvään asiaan? Kantansahan naisten oikeuksiin Purra on tuonut esiin, eikä se kaipaa selityksiä ja tarkennuksia Talebanien suhteen.
Puolustatko sinä? Miksi haluat käydä asiasta keskusteluja, onko naisten oikeuksiin sitten jotain vaihtoehtoja, eikä lähtökohtana ole, että miehillä ja naisilla tulee olla samat oikeudet. Ei siis ole tarpeen erotella miesten oikeuksia ja nasiten oikeuksia - ne ovat samat.
Persuilla on oikeus vihata ja alistaa naisia, joten Purran on sallittava tämä myös Talibaneille.
Persut harrastavat sitä parempaa naisvihaa?
Ja kun persujen puheenjohtaja on nainen, persujen harrastamasta kiiluvasilmäisestä naisvihasta ei saa enää edes keskustella??
Miksi antipersu kertoo, persuijen oikeuksista ? Eikä olisi terveempää pysytellä totuudessa, myös mielipiteitä esitellessään.
Mitä siinä Hankamäen viharaamatussa lukikaan. Onko teillä muuten linkkiä Totuus Kiihottaa pamflettiin?
Ei Afganistanin ja Talibaanien asiat kuulu Suomelle eikä Purralle Ei Purran tarvitse kommentoida. Maassa maan tavalla.
Suvakit ja vihervasemmisto puolustaa .
purhan kallonmuoto ei läpäise 30-luvun ruotsalaisia ihmisille asetettuja kallostandardeja, joten kanttipään mölinät voi jättää huomiotta.
Otsalohkoon mahtuu kaikki rationaalisen tekemisen vahvuus.
Vihaako nainen itseään ja muita naisia, jos on puolueen jäsen joka vihaa naisia ?
Pakko vihata.
Jos mies menisi telaketjumörssärifemakkopuolueen jäseneksi sen olettaisi inhoavan itseään ja väheksyvä itseään miehenä.