Nurinkurista pakolaisuutta

Suomesta ei ole voinut palauttaa Afganistaniin väärin perustein tulleita matuja.
Mutta sinne on ollut turvallista mennä vapaaehtoisesti lomailemaan ja oleskelemaan. Nyt niitä noudetaan sieltä rakkaasta isänmaastaan kalliilla operaatioilla. Onko mitään järkeä enää missään?
Kuinka kauan suomi hyväksyy tämän meidän vero-ja velkarahojen jatkuvan hyväksikäytön?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Totta!

Äänestä
  • Tämä on sitä Myrkynvihreää Todellisuutta, tänä päivänä !
    " matut ensin, suomalaisista ei niin väliä "

    Äänestä

Mistä tiedät, että ihmisiä on mennyt sinne lomailemaan?
No, kun Purra sanoi niin.

Äänestä
  • Noin pimeitä te ootte, ettette tajua edes, mitä köörinne ropostaa ja tunaroi. Yrititte kähveltää jopa suomalaisten puhtaat pohjavedetkin ulkomaisille koijareille, ja kantasuomalaiset olisi joutuneet maksamaan kotimaisen veden käytöstä ulkomaiselle yhtiölle, kuten teitte sähkönsiirto yhtiönkin kanssa.
    Teillä ei ole oikeutta olla päättämässä suomalaisten asioista, ja piste.

    Äänestä

  • Somalit ovat tätä tehneet jo 20 vuotta. Suomi on muuttunut ääri liberaaliksi maaksi missä
    annetaan kaikkien kukkien kukkia. Kun saman tekee puutarhassa, niin siellä vain rikkaruohot kukkivat.

    Äänestä

Ohisalo tekee viimeisiä pinnistelyjä. Tietää ettei jatkoa tule enää koskaan. Maaninen idealisti joka luulee itsestään liikoja. Öljypohatan eukko joka ei omassa elämässään pihistele mistään.

Äänestä

Suomen perustuslaki salli vapaan liikkuvuuden.

"Nyt niitä noudetaan sieltä rakkaasta isänmaastaan kalliilla operaatioilla. Onko mitään järkeä enää missään?"

Jos sinä olisit suomen kansalaisena lomalla Afganistanissa ja terroristijärjestö tekisi vallankumouksen niin miksi sinut pitäisi vaan jättää sinne?

"Et ole oikea suomenkansalainen tai "siinä ei ole järkeä" eivät ole päteviä syitä.

Äänestä
  • Minä tulisin silloin pois kun ensimmäinen kehoitus kävisi. Kuukausi sitten on pyydetty "suomalaisia" poistumaan maasta.

    Äänestä

Suomen-afgaanit pitäisi opettaa sijoittamaan pörssiin tolkuttoman korkeat sossutuet

Nyt rahankulua keksiäkseen lentelevät lähtömaahan ja takaisin.

Äänestä
  • Kiitti v...sti Purra, joka lietsoit muukalaisvihaa tv.ssä. Eikö sitä ollut jo ennestäänkin? Samana paskana persut pysyy, kun johtajana on tunnekylmä nainen. Traumatisoituneita ihmisiä ei saisi päästää puolueen johtoon. Varoittava esimerkki oli, Hitler.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiitti v...sti Purra, joka lietsoit muukalaisvihaa tv.ssä. Eikö sitä ollut jo ennestäänkin? Samana paskana persut pysyy, kun johtajana on tunnekylmä nainen. Traumatisoituneita ihmisiä ei saisi päästää puolueen johtoon. Varoittava esimerkki oli, Hitler.

    Totuus ei ole vihaa. Vituttaako.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totuus ei ole vihaa. Vituttaako.

    Äärioikeiston "totuus" johon vaan tyhmin kansanosa uskoo.

    Äänestä

Velkarahalla porskutellaan mennen tullen!!💸💸💸

Äänestä

SE ON punavihreiden tyypillistä ja järjetöntä sekasotkupaskaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomesta ei ole voinut palauttaa Afganistaniin väärin perustein tulleita matuja.
Mutta sinne on ollut turvallista mennä vapaaehtoisesti lomailemaan ja oleskelemaan. Nyt niitä noudetaan sieltä rakkaasta isänmaastaan kalliilla operaatioilla. Onko mitään järkeä enää missään?
Kuinka kauan suomi hyväksyy tämän meidän vero-ja velkarahojen jatkuvan hyväksikäytön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu