Helkkari kun bongasin ulkolaiset pelisivustot muutama vuosi sitten.Ennen rahapäivää vakuuttelee itselleen ettei pelaa mutta kun rahapäivä tulee niin heti yöllä pelisivustolle. Laskut maksan ja aikas usein sitten menee överiksi että rahaa menee. Kauppojen automaattipeleihin estot ihan hyvä veikkauskortti tunnistautuminen. Ratkaisu itsellä olis hyvin yksinkertainen kun rahaa tulee yöllä niin nostaa automaatilta heti pois mutta eipä sitä yöllä viitsi mennä hortoileen.Sais asetettua eston noihin pelivustoihin. Mitään nälkää ei tarvi nähdä kylläkään kun monessa paikassa hakenut ruokia.Automaattipeleistä pääsin irti ja nyt katsonut kuka siinä pelaa niin samat henkilöt. Yks äijä sano että hänellä tiukka rahatilanne sitten seuraavana päivänä heti pelaamassa automaattipelejä. 10vuotta oli paussia noiden pelisivustojen suhteen.Huh jollakin vihoviimeinen juttu jos luottortti ni huh mitä summia voi mennä.
Ulkolaiset pelisivustot
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Peliriippuvuus pahin millä voi saada talousasiat sekaisin. Yksikin ukko kerto kuinka lopettanut tupakoinnin ja alkoholin mutta kuitenkin pelaa. Veikkauksen pelit ihan perseestä kun on sellaiset asetukset että varmaan imasee rahat. Kuka noita sitten pelaa nooh köyhät. Taitaa kusetuksia olla ulkomaiset pelisivustot kun lukee juttuja mitä ihmisillä noihin mennyt. Pitkävedot,tulosveto ja ravit kun mahdollisuuksia on voittaa.
- Anonyymi
Pistää vaan itselleen tiukat rajat, niin se on siinä!
Jos pelaa Veikkaus pelejä, niin laittaa sieltä rajat tiukaksi ja pelaa niiden mukaan.
Juttu on sellainen, että mitä enempi pelaat, sitä enempi vaan häviät. Ei kannata pelata isoilla summilla.
Minulla lottoa rivi taikka korkeintaan kaksi, tai sitten sama raha porukkaan ja ei yhtään enempää. Pantillisia pulloja ja tölkkejä keräämällä tulee minun pelirahat, muuta en laita peleihin. - Anonyymi
Kyllä juu täytyy takoa päähän ettei pelaa niin paljon mukavampaa aamulla nostaa se 150eur kun että häviää yöllä. Sitten kun hävinny rahoja niin hakeen jakeluista ruokia ja siihen olen valmistautunu kun bussi kuukausikortti ni pääsee ainakin liikkuun.Sais asetettua estot noihin pelisivustoille ettei pysty kirjautuun.Tuttu kerto että 3 eurolla pelaa pitkävetoa ja tulee tai ei sitä voittoa 20eur.Raveja joskus pelas ni prkl aina yhdestä kiinni.
- Anonyymi
Voihan sitä jakelusta hakea ruokia silti, vaikka ei pelaa rahojaan. Pelaamalla vaan häviää varmasti, koska voiton mahdollisuus on niin pieni. Rivi tai kaksi lottoon, nekin pantillisia pulloja ja tölkkejä keräämällä, niin ei mene omat rahat.
Joskus laitan pari euroa johonkin porukkaa lotossa tai eurojackpotissa, ei todellakaan mitään satasia kannata kerralla uhrata.
Pelaamista sanotaan tyhmyysveroksi ja sitä se on! Minäkin maksan tietoisesti tuota tyhmyysveroa pienen summan vuosittain, voin toki joskus mahdollisesti voittaa muutaman miljoonan, mutta toden näköisesti en voita koskaan.
Yhtäkin veikkauksen peliä pelaan vuosittain vain korkeintaan 9€, laitoin siihen sellaisen rajan, että voin pelata sitä peliä 0,75€/kk. Kerran voitin siinä pelissä 16€. Nyt en ole pelannut sitäkään peliä moneen kuukauteen.
Kannattaa laittaa itselle pelirajat, ne on ihan hyvät ja tulee seurattua muutenkin pelaamista, vaikka ei olisikaan mitään peliongelmaa. Muutenkin kannattaa seurata, että mihin rahat käyttää ja miettiä ostoksiaan, sekä niiden tarpeellisuutta. Katson kaupassa aina kilohinnan, en osta kallista ja jos vaan on tarjouksia, niin niistä ostan tarpeellisen.
- Anonyymi
Pahin on kun ostaa olutta ja siinä sitten alkaa pelaamaan. Mennyt joskus koko tili samana päivänä kun tullutkin.
- Anonyymi
Kyllä voi hullusti käydä jos vähän maistissa niin katoo kontrolli pelaamisen suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324631Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152618Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252435Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su642433- 321817
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321631Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731496Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?501315- 661294
- 821241