Pastorit koekaniineina

Varmasti osa vaapaaehtoisista pastoreista haluaa osallistua lääketehtaan koekaniiksi.
Piikkiä pukkaa ja yksi piikki ei suinkaan riitä.
On tämä maailma mennyt hulluksi ja dystopia vaan lisääntyy.
Mitkään ihmiskeinot ja lääkkeet eivät pelasta tulevalta antikristukselta vaan mahdollistavat pahuuden maailmannousun.
Yksi otetaan ja toinen jätetään.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

https://youtu.be/dNH-BU9qCQs

Vääjäämättä tulee mieleen Ilmestyskirjan ennustus pedon merkistä. Pienet ja suuret, rikkaat ja köyhät pitää saada merkittyä. Monilla uskovaisilla on käsitys, että pedon merkki on mikrosiru, mutta Raamattuhan puhuu vain merkistä.

Äänestä
  • Pedon merkkiä ei kukaan voi ottaa ennen, kuin peto eli antikristus on ilmestynyt, joten koronarokote tai mikään muukaan vastaava ei vielä ole pedon merkki.

    Äänestä

Kirjoitat aivan sekavia.

Äänestä
  • Antikristuksen tuleva valta on muutakin kuin pedonmerkki.
    Rokotenarratiivi rikkoo perustuslakia, ihmisoikeuksia ja ihmisen koskemattomuutta.
    Ketkä täällä maailmassa nyt hallitsevat?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Varmasti osa vaapaaehtoisista pastoreista haluaa osallistua lääketehtaan koekaniiksi.
Piikkiä pukkaa ja yksi piikki ei suinkaan riitä.
On tämä maailma mennyt hulluksi ja dystopia vaan lisääntyy.
Mitkään ihmiskeinot ja lääkkeet eivät pelasta tulevalta antikristukselta vaan mahdollistavat pahuuden maailmannousun.
Yksi otetaan ja toinen jätetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu