Henkilöstö
Pekka Kosonen
Edustuston päällikkö
Eli ihmeen paljon herralla ollut auttajia.
Pekka Kosonen
Edustuston päällikkö
Eli ihmeen paljon herralla ollut auttajia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Ilmiselvä demari"!!!
Samaa olen ihmetellyt koko ajan. Kuinka yhdellä pienen kehitysmaa Afganistanin suurlähetystöllä voi Suomella olla yli 300 hengen suuruinen tulkkaus-, palvelus- ja suojausväki palkattuna.
Tuossa porukassa tyäytyy olla jo kuntohierojat ja rakastajatatretkin mukana.
Purra: Suomea avustaneet joutavat tapettavaksi.
Jos mukaan laskettaisiin laaja avustajakunta, niin määrä kasvaa.
Mukaan lasketaan lähikauppojen myyjät ja niiden kotiintoimituksia hoitavat afgaanit, kyytejä tarjonneet taksikuskit, kampaamot, kuntosalit, baarien tarjoilijat ym.
Silloin Suomen osuudeksi rauhanuskonto islamin kynsistä pelastettavien märässä päästään helposti 1500...2000 henkeen saakka.
Koko Afganistanissa ei olisi tarvinnut olla yhtään suomalaista tai afgaania loisimassa isolla palkalla.
Talebaanit ovat kaikkien puhtaimpia Islamin uskonnon noudattajia ja toteenpanijoita. Monta kertaa puhtaampia, kuin 20 viime vuotta maata hallinneet rahan osjalaiset.
Kaikki suomalaiset asiantuntijat vakuuttavat, että Islamin uskonnossa ei ole mitään vikaa. Se on yhtä hyvä uskonto kuin kristinusko ja kaikki muutkin uskonnot.
Kun Talebanit toimivat tiukasti Islamin sanan mukaan, ei heidän toiminnassaan pitäisi olla kenellään suomalaisella mitään huomautettavaa.
Ei ainakaan minulla,,kunhan vaan pysyvät siellä omassa maassaan. Yks, hailee mitä touhuilevat!
Jos kivittävät jonkun niin vähempänä sitäkin musulia maailma.
Miksei sitä listaa keitä tuotu voida näyttää maksajille ihme salailua varmaan Taxikuskit kengänkillottajat hierojat yms kaikki jotka nähneet Lähetystöpäällikön on tuotu, mitäs jos noi ei haluakkaan jäädä Suomeen maksetaanko paluulennotkin.