Laji kuin laji niin aikuisia naisia kun yhdenkin kanssa on helisemässä mutta kun heitä on monta ja erä tauoilla kun pitäis neuvoa ja antaa ohjeita niin oliskin kiihottunut eli tarviiko naiset naisvalmentajan
Pystyykö mies valmentamaan
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No mitäpä luulet? Ajavathan kanatkin tupsujalkakukkoa takaa jos yksilö on osoittautunut ikään kuin nyhveröksi. Siinä ei auta vaikka omenan kuoret heittäisi väliin ryynin kanssa niin takaa-ajo jatkuu.
- Anonyymi
Onko se heikkoutta kun menee naisen luo tomerana neuvottelemaan tai opastamaan niin onkin nuolemassa pimppiä ja hokee kyllä neiti kyllä neiti ja naaras päätti asian
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se heikkoutta kun menee naisen luo tomerana neuvottelemaan tai opastamaan niin onkin nuolemassa pimppiä ja hokee kyllä neiti kyllä neiti ja naaras päätti asian
älä viitsi näitä törkyjuttuja…
Hyvät tyypit ei puhu eikä kirjoita tämmösiä :( - Anonyymi
Luonnossa on paljon hyviä vertauskuvia. Kuuluhan mieskin kai luontoon vai…miten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luonnossa on paljon hyviä vertauskuvia. Kuuluhan mieskin kai luontoon vai…miten.
Vai onko mies yli ihminen ja verrataan jumaliin ainakin naaraiden mielestä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
älä viitsi näitä törkyjuttuja…
Hyvät tyypit ei puhu eikä kirjoita tämmösiä :(Kyllä sinä miehenä tiedät kumpi päättää
Anonyymi kirjoitti:
Onko se heikkoutta kun menee naisen luo tomerana neuvottelemaan tai opastamaan niin onkin nuolemassa pimppiä ja hokee kyllä neiti kyllä neiti ja naaras päätti asian
Välis hei, entäpä sitten jos miesjoukkueella on miesvalmentaja, niin imeekö miesvalmentaja pelaajien mulkkuja, ja hokee kyllä herra, kyllä herra?
Tuskin. Sellainen valmentaja saisi aika nopeasti pataan joukkueelta, jos jotain yrittää.
Kun naiset harrastaa urheilua, niin sitä tehdään samalla intensiteetillä kuin miesurheilijat harrastaa urheilua. Jos valmentaja toimisi joukkuettaan kohtaan kuten kuvailet, niin valmentaja löytäisi itsensä kilometritehtaalta, päästyään ensin sairaalasta hoidattamasta naisten antaman käsittelyn seurauksia.
Suikkarit eivät ole ratkaisu joka asiaan, vaikka itse niin ajattelet. Mene kuule ihan itse kokeilemaan, jos et usko. Aloita vaikka thainyrkkeilyn, tahi jujutsun treeneistä. Mä voin antaa vaikka sulle yhden naispuolisen valmentajan yhteystiedot, niin voit vaikka mennä testaamaan sen kanssa. Mun tietääkseni hän on sinkku. Tosin siinä on yksi koukku. Tällä mun ystävällä on mm. Brasilialaisessa jujutsussa musta vyö.
- Anonyymi
Kyllä musta joskus miehellä voi olla asiat hallinnassakin, muttei aina.
- Anonyymi
palstaretardin mietintöjä taas...
Ei sellasta ukkoa ole olemassakaan, että se kaikkeen pystyy ja kykenee.
- Anonyymi
Sinä et kykenisi. Se nyt on sanomattakin selvää. Eikä kukaan nainen sun kaltastas ja näitä sun juttujas viljelevä valmentajaa huolisikaan. Vaan aikunen täysjärkinen ja asiallinen mies pystyy kyllä tuohonkin puuhaan.
- Anonyymi
Valmensin naisten salibandy joukkuetta 9 vuotta. 5 divarista 5 vuodessa noustiin ykkös divariin. Itse pelasin monessa joukkueessa 26 vuoden ajan. Aloitin siinä 13 vuotiaana ja lopetin 40 vuotiaana peliurani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006434
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303843törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283230Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701746- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46999Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879