Irakilaiset ovat jo sopetuneet Suomeen.

Tuskinpa afgaaneillakaan kauaa menee.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei tiikeri pääse raidoistaan ....

Äänestä

somalit ja muut islamin uskoiset ovat todella hyvin huonosti sopeutuneet Suomeen.

islamin uskoiset raiskaavat Suomessa yhtenään.
Tampereella muslimi teki vakuutushuijauksen ja poltti Pitzeriansa ja samalla poltti elävältä 3 Suomalaista.

Päivi Lipponen heti asian tultua julki haukkui Suomalaiset. Kun asian todellinen laita tuli esille ei Päivi Lipponen enää sanonut mitään.

1Äänestä
  • Ovatko Suomen Venäjään liittämistä vaativat persut parempia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ovatko Suomen Venäjään liittämistä vaativat persut parempia?

    Kyllä Putin on parempi naapuri, kuin etelämaalaiset. Venäläisiin mielummin luotan. On työkavereina, ja lähinaapureina ilman ongelmia.


    Jos saisit valita, mihin kerrostaloon muuttaisit. Sellaseen joka täynnä somaleja?
    Sellaseen jossa afgaaneja?
    Sellaseen jossa venäläisiä?
    Vai sellaseen jossa irakilaisia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ovatko Suomen Venäjään liittämistä vaativat persut parempia?

    Ensinnäkään Persut eivät vaadi Suomen liittämistä Venäjään. Toiseksi te janoatte Suomen kommunistiseen liittovaltiokurimukseen.

    Äänestä

Juu, ovat saaneet huumemarkkinoita vallattua.

Äänestä

Tänne on helppo jäädä kun mikään ei maksa mitään, ei toista tällästä täyshoitolaa planeetalta löydy.

On lottovoitto päästä suomeen.

Äänestä
  • Taikaseinästä repii rahaa, sitten Lidliin ostoksille ja koko suku ruokittu, joka päivä vuodesta 2015 ikuisuuteen.

    Äänestä

Ennen EU jäsenyyttä ainoat pakolaiset oli 100 vietnamilaista, jotka pelastettiin Vietnamin sodan jälkeen. He ovat upeaa väkeä, sopeutuivat suomeen täydellisesti. Muut tunkeutujat ei tänne kuulu.

Äänestä

Musulmaanit sopeutuvat Kelan asiakkaiksi ja tekevät työuran kelan leivissä ihan eläkkeelle asti.. Integroituvat hyvin ihailtavasti.

Äänestä

Eipä ole totta tuokaan🙈🐒🙊🙉

Äänestä

Vitut ole, painuisivat jo omaan maahansa. Eikö viiden vuoden all clusive loma jo riitä prkl.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuskinpa afgaaneillakaan kauaa menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu