tai sitten vääristelee totuutta minkä ehtii, kabulsotku todisti sen taas...piti tuoda 130 pakolaista tulikin 330.....
Suomen halltus sössii kaiken mihin rupeaa
Anonyymi
979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uutisissa myös todettiin että Afganistaniin jäi vielä kymmeniä ihmisiä joiden nimi oli listoilla joten herää kyllä kysymys että minkälaisilla matemaattisilla "lahjoilla" valtion budjettiakin mahdetaan käsitellä?
Sannukka joutu pois kassalta kun ei tajunnut numeroita eikä paljon muutakaan.
Onhan ulkoministerinä sentään professori, vai miten se meni?
Suomessa on historian surkein oppositio, jota johtaa matalasti älykkäiden persapinat.
Sen sijaan hallitus on Suomen historian paras. Sitä johtaa rautaisella otteella demareiden Vogue-kuningatar.
Äläs ny mollaa opposition suurinta puoluetta (kokoomus) no kohtahan se on Persut taas hetken aikaa ja sitten vaihtuukin hallitus :-)
Onko toi joku feikkisivusto? https://vaalit.yle.fi/ev2019/fi
Meinaan persuilla olisi tuon mukaan 39 ja kokkareilla vain 38 paikkaa.
Perstuntumallahan Suomen asioita on hoidettu vihervasurien aikana ja meno senkun kiihtyy. Lukuja heitellään ilmaa ja koskaan eivät ole pitäneet paikkansa esim. EUn vakauspaketti, siinä miljardit vaan vilisi silmissä mutta get ovet it, kuten PM loihe lausumaan.
Marinin perustettava itkuvirsien opetuslaitos! Eli että maapallon jokin paskahätä olis meidän paskahätä. Paskaa YLEN TÄYDELTÄ JOKA PÄIVÄ !
ylen uutiset haisee eupaskalta, kun lahjotut suvakit toimittaa monopolipaskaa