omalle saarelleen kuin ennen spitaaliset. Tartuttakoot siellä toisiaan ja pitäkööt juhlaa.
Piikkikammoiset pitää eristää
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitäs hailuotolaiset siitä sanoo?
Miksi rokotetut pelkää rokottamsttomia, eikö se rokote toimi? Kjäh kjäh
Vittu mitä imbesillejä 🤭
Ei toimi ja rokotetut tartuttaa toisiaan sekä testattuja, rokotettuja kun ei testata eikä ilman pahoja infektio-oireita oteta edes koronatestiin, joten niiden tartunnat ei päädy myöskään uusien tartuntojen päivälukuihin, jolla tartuntalukuja saadaan manipuloitua alaspäin, kuten nyt tapahtuu.
Iltalehti: Israelissa on rokotettu lähes kaikki aikuiset, mutta koronatilanne on nyt yksi maailman pahimmista - vakavasti sairastuneista ja sairaalaan joutuneista noin 60 prosenttia on tuplarokotettuja, kirjoittaa Science
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ccde6034-307f-4cb9-94e3-3138d5aaa525
Rokottamaton+joutuu+jenkkitilastojen+mukaan+sairaalaan+29+kertaa+epätodennäköisemmin+kuin+rokottamaton.+Ilmeisesti+joillekin+tämäkään+kerroin+ole+riittävä+ja+he+eivät+silti+ole+valmiita+altistamaan+itseään.
Esimerkiksi+Suomessa+75-79+vuotiaista+joutuin+sairaalaan+syksyllä+26.5%+(todennetuista+tartunnoista).+Vaikka+rokote+alentaisi+tämän+riskin+alle+prosentin,+niin+kyllähän+riski+joutua+sairaalaan+on+edelleen+olemassa.+Olisikin+tärkeää,+että+me+nuoret+ottaisimme+rokotteen+ja+siten+vähentäisimme+infektion+levittämistä.
https://www.cnbc.com/2021/08/24/cdc-study-shows-unvaccinated-people-are-29-times-more-likely-to-be-hospitalized-with-covid.html
Piikin ottaneet saa flunssan kovempana kuin muut.
ei voi...vastoin lakia....