tehtiinhän kunnallisvaaleillekkin niin...
Maakuntavaalit siirrettävä koronan ansiosta...
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
😇🤓🤓😅😊
Näin rokotevastaisuudella kerätään rahaa Suomessa, mukana myös talousrikoksista tuomittu,😀😎😎😉😀😎
https://yle.fi/uutiset/3-11772207?fbclid=IwAR0wbJy2EGl9bpPGLn6JTrZ8DYQFFkyuq2DmyhI7G7UYhGF9hXdLUZtLHAQ😇😄🤓😇😜😜🤓😅🤗
Maakuntiin pitäisi valita virkamiehet hoitamaan asioita, eikä mitään poliitikoita. Poliitikot eivät osaa hoitaa puolueettomasti koko maakunnan asioita tasapuolisesti. Virkavastuulla oleva virkamies laitettaisiin kortistoon, jos asiat eivät alkaisi sujua tasapuolisesti koko maakunnassa. Miten erotat poliitikon kesken vaalikauden?
Niin totta ja lisäksi poliitkoilla on nin huono muisti varsinkin noilla joilla on joskus ministerinpesti osunut kohdalle, eivät sitten oppositioon jouduttuaan muista yhtään mitä ovat ministeriaikoinaan päättäneet. Pitäsi tutkitutta päänsä missä vaiheessa dementia on.
Enkä muuten viitsi enää tällaisia paskavaaleja, niitä on jo riittävästi ja näytöt eivät innosta kun katsoo tätäkin hallitusta, vaikka pitäisi olla erilainen kokoonpano.
Törkeitä nuo poliittiset virat. Suomi on korruptoitunut poliittisesti pahasti. Päteviä ei valita virkoihin, vaan heikosti pätevät poliittisesti sitoutuneet tai muuten politiikkojen kaverit saavat virat. Eikö tuo ole laitonta ja syrjimistä? Asetetaan poliittisista syistä hakijat eriarvoiseen asemaan.
😇😀😎🤗🤗
Suhtaudu epäisänmaalliseen rokotevastaiseen salaliittoteorikkoon ja sen itsekeksittyihin faktattomiin valheisiin kuin pienen lapsen kertomuksiin. Iloisesti hymyilemällä.
😊😇😎
Yle: Näin rokotevastaisuudella kerätään rahaa Suomessa. 😎😀😎 Mukana myös talousrikoksista tuomittu. 🤓😎😆😃😇😃
https://yle.fi/uutiset/3-11772207?fbclid=IwAR0wbJy2EGl9bpPGLn6JTrZ8DYQFFkyuq2DmyhI7G7UYhGF9hXdLUZtLHAQ
Tuollaiset salaliittoteoriat sun muut rokotevastaiset höpsötykset ovat tuulesta temmattuja höpsötyksiä eikä niitä järkevä ihminen ota tosissaan.
Rokotuksia on annettu iät ja ajat eikä silloinkaan ole tehty sitä salaliitossa. Aina on ollut rokotevastaisia ja skeptikkoja, mutta tuo salaliittohöperöinti on viety ihan äärimmilleen.
Mielikuvitus on kiva kaveri ja värittää elämää, mutta ei sen pidä antaa viedä mennessään ihan metsään.
Persuilla kova paniikki päällä kun kannatus romahtanut. No mitäs valitsitte Purran!