Siis miusta on ihan hirveetä kattella ilmotuksia siitä että tummempia ihmisiä kohdellaan niin epäkunnioittavasti, hakataan, haukutaan yms.
Mie katsooin erään muijan ig storyä ja siinä luki että "I was stabbed 7 times because i have dark skin" siinä vaiheessa aloin miettimään että miksi ihmiset toimivat siten?
Huutelevat keskellä kyliä n-sanaa ja esittävät cooleja. Haluan vain sanoa että siinä ei ole mitän siistiä, se on vain noloa ja ilkeää. Me kaikki olemme vain ihmisiä, eri sävysiä, eri muotoisia, eri ikäisiä, eri näköisiä, eri maalaisia mutta saman arvoisia. Toivon että asiaan puututaan kunnolla ja tosissaan ja että rasismi katoaisi. Peace and Love!
En ymmärrä rasismia
2
158
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä ihmettä taas!?
Tämän täytyy olla trollaus ellei kyse ole vasuritollosta. Mistä tietenkin on kyse.
Minä olen nähnyt kymmeniä aitoja videoita, joissa valkoinen on tumman väkivallan uhri.
Mutta sinä typerys uskot jotain woke- tyypin tarinoita!? Huhhuh… - Anonyymi
voit lähteä ruotsiin valistus kiertueelle , aloita vaikka rinkebystä 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291323
- 100851
- 75660
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m151427Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368