Hiusrajan madallus naiselle

Anonyymi

Hei, onko kenelläkään kokemusta hiusrajan madaltamisesta Suomessa tai ulkomailla? Eli siis ei hiussiirteistä vaan madalluksesta. Olen koko ikäni kärsinyt korkeasta hiusrajasta ja nyt etsinnässä olisi osaava plastikkakirurgi kyseiseen toimenpiteeseen. Kertokaa kokemuksista ja pidetään viestit asiallisena. Kiitos.

4

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei! Minulle on tehty kulmakarvojen kohotus ja siinä samalla myös hiusraja madaltui. Olen tyytyväinen.

    • Anonyymi

      Hei, missä kulmakarvasi kohotettiin? Mulle tehtiin otsan kohotus, jossa hiusrajan piti madaltua, mutta eipä toiminut...

      • Anonyymi

        Riippuu millä tekniikalla kulmien kohotus on tehty. Yksinkertaistettuna selitettynä jos kulmat kohotetaan ankkuroimalla kalloon, hiusraja ei mataloidu. Mutta jos kulmia nostetaan ankkuroimalla päänahkaan, krymppäys vetää hiusrajaa alas. Johtuisikohan jostain tuollaisesta.


      • Anonyymi

        Helsingissä Bulevardin klinikalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      110
      5558
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4821
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4774
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      368
      2225
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      118
      2065
    6. 108
      1807
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1577
    8. 371
      1318
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1151
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      222
      1135
    Aihe