Koronavinkki?

Tere, tuli mieleen että jos nenän ja korvat pesee saippualla aamulla, niin että saippua jää vähän, niin silloinhan viruksen kulku niitä väyliä pitkin hankaloittuu paljoltikin, sillä saippua tuhoaa virukset yms. Hörhelöt

Olisko järkee?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuskinpa saippua tuhoaa viruksia. Se irrottaa hyvin rasvan ja lian käsistä ja virukset menevät huuhdellessa viemäriin.

Äänestä

Miten sä peset nenän saippualla ja jätät sinne saippuaa?

👃🧼

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tere, tuli mieleen että jos nenän ja korvat pesee saippualla aamulla, niin että saippua jää vähän, niin silloinhan viruksen kulku niitä väyliä pitkin hankaloittuu paljoltikin, sillä saippua tuhoaa virukset yms. Hörhelöt

Olisko järkee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu