Kondomien käytössä ongelmia

Anonyymi

Kumit alkaa olla aikalailla viimeinen mahdollinen ehkäisymuoto, mutta niiden käyttö ei oikein suju. Liukkaria käytetään ja lisätään useasti aktin aikana, mutta siitä huolimatta kumit hankaavat ja aiheuttavat pahimmillaan verta vuotavia hankaumia. Tämmöistäkö tämä nyt sitten vaan on, vai onko jotain tehtävissä, kokemuksia?

8

940

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa kokeilla lateksittomia. Eivät aiheuta allergiaa kuin tavalliset kondomit.

    • Anonyymi

      Onko kondomin käyttö sitten ainoa vaihtoehto? Jos, niin sitten kannattaisi panna vähemmän.

      • Anonyymi

        Runsaat ja kivuliaat kuukautiset sulkee kuparikierukan pois ja tähän mennessä kokeillut hormonaaliset vaihtoehdot eivät ole sopineet, joten hieman on vaihtoehdot vähissä. Seksitön parisuhde taas ei kuulosta sekään kovin houkuttelevalta.


    • Anonyymi

      Onko kondomi oikein kokoinen vai puristaako? Lateksi voi myös aiheuttaa allergiaa ja ihoärsytystä. Lateksittomia kumeja löytyy myös.

    • Anonyymi

      Onko kumi liian kireä?
      Lateksittomikin kannattaa kokeilla, jos epäilet olevasi allerginen lateksille.

    • Anonyymi

      kortsus on liian pieni kokoinen sulle

    • Anonyymi

      Kokeile isompaa kokoa tai lateksitonta kumia

    • Anonyymi

      Tod.näk liian pieni kondomi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      275
      4699
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2877
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      34
      2871
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1816
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1664
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1190
    Aihe