vieressäolija jonossa puhui puhelimeen että ei ole saanut yhtäkään koronarokotetta!! Nyt on aika alkaa jo kauppojen valitsemaan asiakkaansa,muuten alkaa tulemaan tappiota kun joulukin lähestyy!!
Pakenin kauhuissani kaupasta kun
Anonyymi
32<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jaa, oletko sää korona positiivinen?
En vielä, entäs sää?
Myös kaksi rokotusta saanut voi kantaa virusta ja tartuttaa sitä.
Siis tartutat tietämättäsi.
Rokotteet ottanut voi tartuttaa rokottamattoman joka saa vaikean tautimuodon. Rokotettuhan itse on turvassa, sitä vartenhan rokotukset otetaan, vai...?
Hiukka olet vajakki, aloittaja.
DIGITODAY🤓🤗
Nyt tutkivat viranomaisetkin: Sometähtiä värvättiin salaa huijaamaan koronarokotteiden haitoista😅😎😇🤓🤗🤓
Tuntematon rahoittaja halusi palkata somevaikuttajia levittämään väärää tietoa koronarokotteisiin liittyvistä kuolemista.😇🤓🤗
Jos aloittaja on rokotteensa saanut, niin ei pitäisi olla mitään hätää koronasta.. Vai onko sittenkin. Etkö luotakaan piikkiin?
Koronavouhkaajilta ei tämän vertaa löydy logiikkaa, että käsittävät mitä sanot. Jos se on rokote ensinkään, niin ei pitäisi olla mitään huolta.
Tämä puhelimeen puhuja. Ei tainnut puhua suomea.
Rokotettu on todennäköisemmin vähäoireinen taudinkantaja!
Pitäisi saada jotain järkeä tähän hysteriaan..
Mun+kauppias+teki+jo+valintansa,+tarjosi+parhaan+asiakkaan+etuna+13+euron+kukkakimppua+hintaan+7+euroa.+Peräti+21+%+alennus.+Tuli+sellanen+fiilis+että+se+vittuili+mulle,+vihjaili+niinku+että+ei+tarttis+tulla+enää+osteleen+meiltä+mitään.+Otan+vihjeestä+vaaarin.
Tosin+ainakaan+matematiikkaa+sinä+et+osaa.+Tuo+ei+ole+21%+alennus,+vaan+paljon+enemmän.
Aloittajalla taitaa olla muitakin ongelmia kun korona.
Niinp'. Olisipa juossut suoraan lanttumaakarin vastaanotolle.
Nämä maat ovat onnistuneet tiputtamaan sairaanhoitoa tarvitsevien lukumäärän huomattavasti rokotusten aloittamisen jälkeen. Tehohoitoa tarvitsee enään vain murto-osa rokotetuista. Suurimmassa osassa maita ovat myös päivittäiset tartunnat tippuneet vain pieneen osaan siitä mitä oli ennen rokotteita.
😊😇😎😊😊
USA, Intia, Chile, Ruotsi, Italia, Ranska, Espanja, Estonia, Puola, Unkari, China, Kanada, Uruguai, Qatar, Singapore, Chile, Tanska, Portugal, Bahrain, Kanada, Espanja, Belgia, Irlanti, Englanti, Mongolia, Hollanti, Ranska, Norja, Thailand, Peru, Romania, Albania, Bolivia, Tunisia, Bulgaria, Moldova, Liettua, Latvia, Viro, Kreikka, Turkki, Tsekki, Saudi Arabia, Japan, Ecuador, Argentina, Brazil, Marocco, Slovakia, Costa Rica, Kolumbia, Mexico.
😎😃🤗
Tuossa faktat josta voit tarkistaa pitääkö paikkaansa maista ja niiden rokotusten onnistumisista.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Mutta missä ovat ne maat joissa salaliittoteorikon mukaan rokote tappaa?
😜☺️😎😎🤓
Ota lääkkeesi ja rauhoitu jo!
Voi olla että rokotteet ei auta mitään mutta korona on sairastettava noin puolen vuoden välein että saa seuraavaksi puoleksi vuodeksi uuden immuniteetin,vähän kuin tavisnuha.
Aika kohtalo ihmiskunnalla jos tilanne päätyy tuohon.
Mikään ei estä etteikö noin tauti voisi vielä muuttua ja mutatoitua ja todennäköisesti niin vielä käy.
Lääkkeen kehittäminenkin jolla virukset tapettaisiin kerralla, on sekin liian vaikeaa,joku DDT pohjainen ehkä ,mutta siihen kuolee myös ihminen.
Shakkmatt.
Persu kehuu puhelimessa, persu on virusmutanttien kehitysalusta.
Korona on ihan lievä tauti, influenssaa vastaava.
Te ette vaan tajua, te valtamediaan sokeasti uskovat, että kyse on maailmanlaajuinen ihmistenhallintaoperaatio.
Korona on pahempi tauti kuin pelkkä flunssa ,tiedän koska sairastin sen. Keuhkoihin alkoi kerääntyä vettä ja mustaa limaa ,minkä keho sitten oksennutti pois,musta lima haisi aivan kuvottavalle. Keuhkot oli erittäin kipeät ja hengittäminen .Pari-kolme päivää meni siinä oksentaessa keuhkoja ulos ,tauti sitten loppui yhtäkkiä,3 päivän päästä vain tunsin yksi hetki ettei okseta enää ja olo oli taas paljon parempi,normaali.
Kaksi rokotetta oon saanu,ja normaalisti suojaimia sekä turvavälejä pitänyt ,paljoa en ole edes muita ihmisiä edes tavannut.
Luulen että sain tartunnan piikistä,tauti tuli 2 päivää 2.rokotteen jälkeen.
Nyt luulisi immuniteetin olevan kunnossa ,ainakin muutaman kuukauden ,mutta pelottaa jos tuo tauti on käytävä uudestaan ja uudestaan läpi loppuelämän kuin norminuha,on nimittäin paljon pahemmat oireet.
Että tällaisia kokemuksia täällä.
Onko korona uusi normaali keskuudessamme,pahasti näyttäisi ehkä nyt olevan niin?
😃😎😅🤓🤓🤗😇
Nyt tutkivat viranomaisetkin: Sometähtiä värvättiin salaa huijaamaan koronarokotteiden haitoista
Tuntematon rahoittaja halusi palkata somevaikuttajia levittämään väärää tietoa koronarokotteisiin liittyvistä kuolemista.
😎🤗🤗😇🤓
Oli miten oli, mutta selkeästi tämä pitkitetty tilanne koettelee ihmisten hermoja ja mielenterveyttä!
Tarkoitan tällä pitkittämisellä hysterian lietsomista, en rokottamattomia, joita painostetaan "tekemään oma osansa".
Onneksi lietsojat ovat puhuneet itsensä pussiin. Rokotettu levittää tautia siinä missä rokottamatontkin, joten syrjinnälle ei ole edes kulkutautilain mukaista hyväksyntää tai perustetta.
Se on Sanna Marin joka haluaa pitkittää, että saa rahaa.
Vappusatanenkin olisi paljon suurempi.
Kauppoihin pitäisi rakentaa erikseen köhinäjonot, joissa rokottamattomat voisivat köhistä keskenään tartuttamassa toisiaan tai drive-in, johon ajetaan suoraan autolla ja joku ojentaa ruuat hazmatpuvussa köhisijöille.
Mihinkäs aloittaja säntää. kun talven influenssa ryntää rinnuksia kohti? Silloin näes luontainen vastustuskyky olisi poikaa...
😇
😘😆😉
HÄMÄRÄPERÄINEN kampanja paljastui, kaksi somevaikuttajaa kertoi siitä kanavissaan.😇☺️🤗😆🤓😄
https://www.is.fi/digitoday/art-2000008149820.html
😅😊
DIGITODAY
Nyt tutkivat viranomaisetkin: Sometähtiä värvättiin salaa huijaamaan koronarokotteiden haitoista
Tuntematon rahoittaja halusi palkata somevaikuttajia levittämään väärää tietoa koronarokotteisiin liittyvistä kuolemista.
Kirjoitus semmoinen että olisit vaan juossut samantien lähimmän mielisairaalan vastaanottoon.
Ehkä kannattaa todella miettiä omaa henkistä tilaa, jos tuollaisia ongelmia on. Mietihän kuinka monta muuta rokotetta ihmisillä saattaa olla ottamatta... kurkkumätää...tuhkarokkoa, isorokkoa....