Tule rukoilemaan ihmisten ja valtoiden puolesta
Anonyymi
9<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei huvita, tuli kusihätä.
Ei huvittaisi rukoilla välillä ollenkaan kun elämä on *:ta ja *:aa, mutta siitä huolimatta kuitenkin edes jonkin sanan vaikka väkisin. 😖
Eipähän pystytä sanomaan, etteikö olisi ainakin yritetty.
Vain Jumala voi olla ihmisyyden perusta. Ateismi on loputon pimeys ja toivottomuus.
Uskontoja ja jumalaa ei pidä sotkea keskenään.
Ei ole muita Jumalia kuin Jeesus Kristus!
Homo sapiens sapiens lajin edustaja ei voi olla luonnonlakeja vahvempi. Myös Jeesus polveutuu kädellisistä apinoista kuten meistä jokainen.
No kun kerran kuulee, niin rukoilkaapa aluksi vaikkapa HYKSin lastenosaston syöpäpotilaat terveiksi. Lupaan ottaa osaa heti kun tuo toteutuu.
Aloittaja. Kerro miten ja mihin tuo auttaisi. Eikö sen sinun mielestä sen jälkeen enää kuole vanhuteen ja sairauksiin. Vastaa mielummin faktoin, eikä uskomuksin niin voidaan jatkaa keskustelua asiasta.
Ei taida autttaa, vaikka verot maksetaan, herää kysymys, miksi maksaa.