Tietäjille kysymys?

Monessako maassa venäjän rajanaapureissa on venäjän miehitysjoukot?
2366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ukraina, Valko-Venäjä.

1Äänestä

Ahvenanmaa on taatusti eräissä kartoissa merkitty tukikohdaksi. 30 sänkitukkaista nuorta sihteeriä valmiina toimenpiteisiin.

Äänestä
  • Valitettavasti näin .....

    ""Se on kuin miniatyyrikokoinen valvontakomissio, ellei peräti hyökkäysvalmisteluiden eteen työnnetty tukikohta", kirjoittaa valtiotieteen tohtori Jukka Tarkka uudessa kirjassaan Ahvenanmaa. Itämeren voimapolitiikan pelinappula."

    https://yle.fi/uutiset/3-11255459

    1Äänestä

Kazakstanissa on pari "tukikohtaa".

Äänestä

Onko siis niin, että vain nato-Baltiassa ei ole tukikohtia entisen NL:n alueella?

Äänestä

"Monessako maassa venäjän rajanaapureissa on venäjän miehitysjoukot?"

Suomessa ainakin on --- muutama Lada ja MOSSE.

MOSSEan on sairaan nopee ja sill voi hallita suuriakin alueita.

Äänestä

Saksassa on uusi kaasuputki taas KOHTA.

Äänestä

Kaikki, joilla on Venäjän kaksoiskansalaisuus ja niitä on joka maassa.

Äänestä

Ei yhdessäkään miehitysjoukkoina mutta emämaistaan irtautuneiden maiden suojajoukkona kyllä.

Äänestä

Venäjä harjoittaa veristä väkivaltapolitiikkaa naapurimaita kohtaan.

Äänestä
  • JESTAS!

    Äänestä

Ainakin nyt täällä Suomessa.

Äänestä

Ahvenanmaalla on ylisuureksi konsulaatiksi naamioitu Itämeren vakoilukeskus.

Äänestä
  • Se ei ole pelkkä vakoilukeskus. Erikoisjoukkojen joukkueellinen venäläisiä sotilaita on miehitysosasto, joka tarvittaessa ottaa lentokentän haltuunsa ja katkaisee viestiyhteydet Suomeen ja Ruotsiin. Lisäksi propagandaa Ahvenanmaan asukkaille "pahasta Suomesta".

    Äänestä

Toivottavasti mahdollisimman pian Suomessakin. Voi sitä ilon ja onnenpäivää kun he saapuvat.

Äänestä
  • Joko olet rasvannut anuksesi sen onnenpäivän odotuksessa?

    Äänestä

Vain ja ainoastaan luja puolustustahto, onnistunut ulkopolitiikka ja kunnossa pidetty armeija ovat estäneet Suomen joutumisen saman imperialistisen konfliktin kohteeksi.

Äänestä

Suomessa ainakin on --- muutama Lada ja ylinopee MOSSE.

Äänestä

Oletettavasti nämä kotimaiset myyrät, ja disinformaatipn levittäjät ovat selvillä, ja voidaan ennalta eristää etteivät tee tihutöitä desanttien tapaan, jos pahempi kriisi joskus eskaloituu meilläkin.

Äänestä

Nato Tiltu voi ostaa ylinopeen MOSSEn ja ajaa hurauttaa Lontooseen piiloon. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Monessako maassa venäjän rajanaapureissa on venäjän miehitysjoukot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu