Perjantain mietteitä

Anonyymi

Tänään on taas perjantai ja se tarkoittaa että iltapäivällä aletaan juomaan pohjia ja sitten lähdetään yökerhoon tapaamaan naisia.

Se tarkoittaa myös sitä että raittiilla miehellä on yksi yksinäinen ilta ja viikonloppu edessä.

t. viinamies

6

56

Äänestä

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tutulle kuulostaa. Myös juhlapyhät tuntuvat pitkiltä. Jos ei sitten halua mennä vanhempien tai sisarusten riesaksi.

    • Anonyymi

      Minä varmasti panen tänään naista enkä juo viinaa tippaakaan,

    • Anonyymi

      puoli pulloa meni eilen mutta nuhaan ei tuntunut auttavan olenkaan,

    • Mä aloitin tän perjantain vieton hyvissä ajoin, kolme päivää sitten.
      Ihan kevyttä humalaa nyt vain klo.10.21. Yökerhoon en ole menossa.

    • Miks pitää juoda pohjia. Jos joskus baariin oon eksyny, niin sitten juon sen yks tai kaks, mutta mitään pohjia. Turhaa tulee pää kipeeks. Ja viimeks join laivalla kaks vuotta sitten. Viikonloppuna on mukava ajella ja siks ei juoda. Mukava nähdä muutakin maailmaa kun baarin seinä. Viime viikonloppuna kävin eurassa, raumalla ja uudessakaupungissa. Tosi hienoja paikkoja.

    • Anonyymi

      Onko Viinamiehellä koskaan mitään muita mietteitä? Paitsi alkoholiongelma niin Viinamiehellä vaikuttaa olevan myös vähintään pakkomielteistä tarvetta tavata naisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      51
      1539
    2. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1309
    3. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      293
      988
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      52
      947
    5. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      78
      928
    6. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      878
    7. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      130
      867
    8. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      234
      817
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      62
      729
    10. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      12
      704
    Aihe