Olivatko Aatami ja Eeva

Anonyymi

sisaruksia?

-sukurutsaaja-

16

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittajan voimme epäillä olevan sukurutsauksen tulos !

      • Anonyymi

        Epäily voi olla tervettä.


    • Anonyymi

      Eivät olleet sisaruksia, kun heillä ei ollut yhteisiä vanhempia. Mutta ajattelepas keiden kaikkien kanssa seuraava sukupolvi teki lapsia. Eikä Eevakaan tainnut pelkästään Aatamin kanssa lisääntyä. Mutta kysehän on fiktiosta.

      • Anonyymi

        Jo Eeva kloonattiin Aatamin kylkiluusta - niin mihin siinä vanhempia tarvittiin?


    • Anonyymi

      Kloonilla on samat geenit ja sama rakenne.
      Jumala siis saksi pallit, käänsi reunat sisään ja laittoi transihmisen hormoonikuurille.
      Tai sitten vaan sanoi "hokkus pokkus" ja maata polkaisi.

    • Anonyymi

      Jos minulla on vaikkapa koira ja kloonaan siitä useamman koiran, niin ovat sisaruksia?

      -eikö-

      • Anonyymi

        Ihmistä ei saa kloonata! Lähimpänä sitä ehkä ollaan identtisissä kaksosissa, joten kaipa niistä voidaan sitten sisaruksina puhua.


    • Anonyymi

      Kaikki kansat ovat polveutuneet aatamist ja eevast, joten siellä on hässitty ensin pienes porukas ja lopuksi vähä suuremmas!😗😙😚

    • Anonyymi

      Kun Eeva on tehty miehestä aatamista niin pitäiskö totuuden nimessä puhua aatamista ja erkistä aatamin ja eevan sijaan?

      • Anonyymi

        No sittenhän homojen vastustajilta putoaa pohja heidän argumentiltaan että ne olivat Aatami ja Eeva, eikä Aatami ja Erkki. Adam&Eve, not Adam&Steve englanniksihan tuo on suositumpi.


    • Ei olleet sisaruksia vaan Jumalan luomia molemmat.
      Sitten heistä tulleet jälkeläiset olivat vielä noihin aikoihin niin lähellä Jumalan täydellistä luomusta ,että rutsaus ei ollut olemassa.
      Sittemmin tuli muutos ,joka aiheutti sen ,että mikään ei ollut enää kuin alussa Luodessa vaan muuttui huonompaan suuntaan esim kuolema fyysisesti jne..

      • Anonyymi

        Lootin tyttäret juottivat isänsä humalaan ja isä sitten kuksi molempia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lootin tyttäret juottivat isänsä humalaan ja isä sitten kuksi molempia.

        Raamattu on Pyhä Kirja, joka sopii alaikäisillekin, kuten tuostakin esimerkistä huomaamme.


    • Eikös tarinan mukaan ekatyyppi oli tehty savesta ja toinen tämän prototyypin kylkiluusta kaivetuista geeneista muotoiltu naisen prototyyppi. Siis ei ne ainakaan sisaruksia olleet, vaan ilmeisen monen yrityksen jälkeen jokseenkin onnistunut miespuolinen tyyppi XY ja selvästikin siitä geenimanipuloimalla "luotu" tekonainen XX (joka oli vähän tiedonhaluisempi kuin XY, koska se kyseenalaisti johtoportaan määräyksiä :)....ja niin sitä vielä ollaan edelleen "kokemassa hyvän ja pahan tiedon puun hedelmiä".

    • Anonyymi

      Eivät olleet sisaruksia,vaan Jumalan luomat alkuihmiset,joilla kummallakaan
      ei ollut Napaa.

    • Anonyymi

      Mitä serkumpi sitä herkumpi on ollut sanontana muutaman savun kyläyhteisöissä Suomessakin menneinä aikoina.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6215
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5318
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3555
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe