Vaarallista puuhaa. Kohta on joku jonne junan alla. Sinne pitäisi palkata joku järjestyksenvalvoja pitämään niitä kurissa.
https://yle.fi/uutiset/3-12090076
Kakarat chillailee nyt Tesoman seisakkeella
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän tuosta ehtii nousta pois, jos joku kiskoja pitkin on tulossa. Me sentään kakarana hiippailtiin radalla ja laiteltiin kolikoita kiskoille. Litteitä tuli. Joskus huudatti veturikuski pilliä, kun ei nähtävästi muuten kuultu junan tuloa.
- Anonyymi
Palkkaa omilla rahoilla vartija sinne, jos niin huolettaa. Minun maksamia veroja sinne ei tarvi käyttää senttiäkään.
- Anonyymi
Kehuskelee Kelan kanta-asiakas. Nuo penskat sinunkin elämisen maksavat muutaman vuoden kuluttua. Että sopii olla hieman enemmän heistä huolissaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kehuskelee Kelan kanta-asiakas. Nuo penskat sinunkin elämisen maksavat muutaman vuoden kuluttua. Että sopii olla hieman enemmän heistä huolissaan.
12 velatonta omistusasuntoa ja säästöjäkin löytyy. Miten sinulla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
12 velatonta omistusasuntoa ja säästöjäkin löytyy. Miten sinulla?
Kela-gold asiakas ei sitten parempaa keksinyt. Podetko polydaktyliaa?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1c/Polydactyly_01_Lhand_AP.jpg
- Anonyymi
Helpompi kilpailla esim leuanvedossa ilman turhia painavia jalkoja. Poikki vaan jalat junalla naps naps.
- Anonyymi
Mamut alkaa siellä pyörimään, kuka sinne täyspäinen uskaltaa edes mennä.
- Anonyymi
Eivät uskalla tulla Tesomalle. Saavat täällä turpiinsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998