Kakarat chillailee nyt Tesoman seisakkeella

Anonyymi

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän tuosta ehtii nousta pois, jos joku kiskoja pitkin on tulossa. Me sentään kakarana hiippailtiin radalla ja laiteltiin kolikoita kiskoille. Litteitä tuli. Joskus huudatti veturikuski pilliä, kun ei nähtävästi muuten kuultu junan tuloa.

    • Anonyymi

      Palkkaa omilla rahoilla vartija sinne, jos niin huolettaa. Minun maksamia veroja sinne ei tarvi käyttää senttiäkään.

      • Anonyymi

        Kehuskelee Kelan kanta-asiakas. Nuo penskat sinunkin elämisen maksavat muutaman vuoden kuluttua. Että sopii olla hieman enemmän heistä huolissaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kehuskelee Kelan kanta-asiakas. Nuo penskat sinunkin elämisen maksavat muutaman vuoden kuluttua. Että sopii olla hieman enemmän heistä huolissaan.

        12 velatonta omistusasuntoa ja säästöjäkin löytyy. Miten sinulla?


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Helpompi kilpailla esim leuanvedossa ilman turhia painavia jalkoja. Poikki vaan jalat junalla naps naps.

    • Anonyymi

      Mamut alkaa siellä pyörimään, kuka sinne täyspäinen uskaltaa edes mennä.

      • Anonyymi

        Eivät uskalla tulla Tesomalle. Saavat täällä turpiinsa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      191
      12902
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6666
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      150
      6302
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      86
      4649
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4592
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      62
      4149
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    8. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3951
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3852
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      91
      3607
    Aihe