pillereiden jälkeen..

Käytin e-pillereitä vuosia, lopetin yli puoli vuotta sitten ja siitä asti on kuukautiset ollu tosi epäsäännölliset. Onko normaalia, vai meenkö lääkäriin, mitä lääkäri tekee asialle? Helppiä...
2297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla todettiin kohdun kaulan syöpä n i.5 vuoden jälkeen siitä kun olin aloittanut pillereitten käytön.lääkäri ei ottanut asiaa hoidettavakseen vaan asiaa siirrettiin ja siirrettiin en käytä enää pillereitä t.satu toivottavasti elämä voittaa

Äänestä
  • liitty tuohon kysymyksen aiheeseen?
    Itse syön vielä pillereitä, mutta olen kuullut ystäviltä että kuukautiset voivat olla epäsäännölliset sen jälkeen kun syönnin lopettaa. Joten taitaa olla ihan normaalia. Jos asia vaivaa sua, voithan sinä toki soittaa perheneuvolaan tai terveysaseman sairaanhoitajalle. :)

    T: K

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zara kirjoitti:

Käytin e-pillereitä vuosia, lopetin yli puoli vuotta sitten ja siitä asti on kuukautiset ollu tosi epäsäännölliset. Onko normaalia, vai meenkö lääkäriin, mitä lääkäri tekee asialle? Helppiä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu