Katalysaattorivarkaat kiinni helposti ja paljon

Katalysaattoreihin on asennettu nyt paljon paikannuslaitteita. Paikannin aktivoituu muutamien metrien päästä autosta. Kiinni jäämisen riski heti paikanpäältä tai muutaman kymmenen minuutin päästä. Tämä on saanut tilastoihin enemmän varkauksia.
17107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Maasta karkoituksien määrä kasvaa

Äänestä
  • Afganistan muuttajat eivät uskalla nyt tehdä mitään Talibanien takia

    Äänestä

20 vuotta vanhaan autoon uusi katalysaattori 130€. Onko tuo käytettynä arvokkaampi kuin uutena?

Äänestä
  • Katalysaattorien arvo on romukaupassa 0 - 400€. Riippuen tyypistä ja kunnosta, ei varkaillekaan kelpaa kaikki katalysaattorit, ne tietää mitä kannattaa varastaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katalysaattorien arvo on romukaupassa 0 - 400€. Riippuen tyypistä ja kunnosta, ei varkaillekaan kelpaa kaikki katalysaattorit, ne tietää mitä kannattaa varastaa.

    Vanhoissa kateissa on tietyissä merkeissä enemmän arvokkaita metalleja. Mutta omasta katin uusinnasta lähti kyllä vakuutusyhtiöön 2500 € lasku, eli uusi ei ollut kovin paljon halvempi. Riippuu autosta nuo hinnat / arvot.

    Äänestä

Katalysaattori on täysin turha vekotin.

Äänestä
  • Tämä selvä. Voitkin sitten ohjata pakokaasut suoraan auton ohjaamoon. Kyllä se siitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä selvä. Voitkin sitten ohjata pakokaasut suoraan auton ohjaamoon. Kyllä se siitä.

    Et erota katalysaattoria pakoputkesta.

    Äänestä

  • Ei oo pokkarit ottanut Juri Myyrmäessä kiinni varkaat itse teosss

    Äänestä

Siinä sitten oikein uusi ammatti maahanmatkustajillekin sitten oikein ammatti varastella 600SEC-mersujenkin katalysaattoreita.

Äänestä

Ongelmat ei tuolla lopu.
Ei oteta tännw potentiaalisia varkaita, se tehoaa. Tai, palautetaan kaikki rikokseen ryhtyneet.
Rikoksia ei vahingossa tehdä😉

Äänestä

Romukauppias maksaa paremmin jos katalysaattorissa on tussattuna Juhana Vartiaisen allekirjoitus

Äänestä

Virolaisia ei pitäisi päästää Suomen rajojen sisään.

Äänestä
  • Pahimpia rikollisia!

    Äänestä

Osaajia

Äänestä
  • Lähialueen moniosaajia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lähialueen moniosaajia.

    Juu eikä ne pelkästään niitä pölli ! Ne tyhjentää tiluksien työkalut ym.Kaiken. Riistakamerat kuvaa. Mutta kuka noita elukoita tunnistaa ? Minulle tapahtui molemmat. Ja lisää odotettavissa ! Eli olen kaikkea muuta kuin pesullakaan käymätön suvakkipaska !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katalysaattoreihin on asennettu nyt paljon paikannuslaitteita. Paikannin aktivoituu muutamien metrien päästä autosta. Kiinni jäämisen riski heti paikanpäältä tai muutaman kymmenen minuutin päästä. Tämä on saanut tilastoihin enemmän varkauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu