COVIDIN numeroarvo

Onko kukaan pannut merkille, että COVID -sanan lukuarvo
on 606.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Millä perusteella?

Äänestä
  • C=100
    O=0
    V=5
    I=1
    D=500
    _______
    606

    Äänestä

666 nanometrin valon aallonpituus on värikoodi #ff0406. Se on punainen. Raamatussa sanotaan, että se on ihmisen luku. Ihmisen veri on punaista. Antikristuksen lippu on punainen. Sellainen oli natsilippu, kommunistit ja ennen kaikkea Rooma. Turkin lippu on tästä syystä punainen.

Äänestä
  • Mielenkiintoinen selitys. Tekisi mieli sanoa, että alkoihan sitä tietoa tulemaan. Kunpa kaikki ihmiset osaisi viestiä yhtälailla pähkinänkuoressa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko kukaan pannut merkille, että COVID -sanan lukuarvo
on 606.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu