ja vaarantaa heidän henkensä. Nyt juridiikka kuntoon ja het! Kolmas rokotus nyt liikkeelle heille heti. Tilanne on se että he eivät erityisenä riskiryhmänä saa kunnon immuunivastetta kahdella rokotuksella. Heidän hengestään piittaamattomat kulkutautimyönteiset liikkuvat yhteiskunnassamme täysin vapaina ja rokottamattomina. Syvä halveksuntani tälle porukalle..
Hallitus pilkkaa elinsiirtopotilaita
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Inhoan rokotevastaisia. Inhimillisyyden vihaajia.
Hyllyt notkuvat rokotteita jotka uhkaavat pilaantua käsiin mutta kolmatta kierrosta riskiryhmille ei saada aikaiseksi. Näillä kohta vuosi kulunut toisesta rokotuksesta. S.tanan tunarit.
Koittakaapa nyt persut päättää ovatko rokotteet hyvä vai paha asia.
Tietenkin rokotteet ovat hyödyllisiä, paitsi putinistien mielestä.
Israelilaistutkimus: Kolmas rokoteannos tuottaa 10 kertaa enemmän vasta-aineita kuin toinen Sheba-sairaalan serologinen tutkimus herättää optimismia siitä, että tehosterokotus voisi tarjota pidempiaikaisemman suojan kuin aiemmin luultiin.
Kyynärpäätaktiikalla ei ole mitään vapauksia. Pakkohalitus muuttaa luonnetta.