Jippii, kello kahdeksan ja melkein pimeetä.

Parin päivän päästä siirrytään Siperian aikaan ja jo seitsemältä pimeää.
Hyvä eeuun perseilijät.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan vapaasti, siirry Siperiaan.
Tosin rajalla tarvitaan paperit.

Äänestä

Nyt tosiaan olla moskovan ajassa, onneksi pian siirrytään oikeaan aikaan ja jäädäänkin. Idioottimaista kesällä siirtää kelloja aikaisemmaksi ja jättää valoisat illat hyödyntämättä kun pitää lähteä katsomaan TV:tä ja aikaisin nukkumaan että jaksaa herätä aamulla töihin ennen aikojaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Parin päivän päästä siirrytään Siperian aikaan ja jo seitsemältä pimeää.
Hyvä eeuun perseilijät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu