2 Kun 6:5-6 Ja profeetanoppilaat sanoivat Elisalle: Mutta erään heistä kaataessa hirttä putosi kirves veteen. Niin hän huusi ja sanoi: "Voi, herrani, se oli vielä lainattu!"Jumalan mies kysyi: "Mihin se putosi?" Ja hän näytti hänelle paikan. Silloin hän veisti puukappaleen ja heitti sen siihen ja sai kirveen nousemaan pinnalle.! Ja sitten omakohtinen kokemus Jeesuksen tekemästä ihmeestä vuosia sitten: Meillä oli vanha diesel mersu joka ei startannut, joten kokeilin mäkistarttia. Mutta sekään ei auttanut. Pyysin vaimoani ohjaamaan autoa, että saisimme sen hinattua mäen päälle. Puolisoni kieltäytyi. Ajattelin kyllähän minä ilman apuasikin. Laitoin koukullisen teräsvaijerin auton taka-akseliin kiinni ja aloin sitä vetämään traktorilla, koukku putosi maahan ja auto meni kohti kivikkoa. Huusin ajatuksissani Jeesus auta! Maahan tipahtunut koukku nousi heti ylös ja nousi taas taka-akseliin. Eikä auto mennytkään kivikkoon.Kiitos Jeesukselle!
Vastaukset 4
- Anonyymi
2Kun.6:6 Biblia (1776) Mutta Jumalan mies sanoi: kuhunka se putosi? ja kuin hän osoitti hänelle paikan, leikkasi hän yhden puun ja heitti sinne, ja saatti niin raudan uiskentelemaan.
- Anonyymi
ei s eole hääviä tuo biibelin käännös, lukekaa jo uudempia vaihteeksi !
- Anonyymi
olet tuon jo aiemmin kertonut 🤣
seuraavan kerran kun ajat autoa niin katso niitä vastaantulevia 🤣🤣🤣- Anonyymi
Ei tilus tiellä yleensä kukaan muu ajele, mutta oli juuri hirvenmetsästys käynnissä, niin siihen tuli traktorilla eräs isäntä ja hän vetäisi auton käyntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861373
- 721204
- 791071
- 95889
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois266869- 30800
- 49767
- 78708
- 55703
- 44632