Taas hoilattiin SIRUPULASTA uutisissa

- mutta miksei niitä saada tuotettua?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Lisätehtaiden suunnittelu on vasta alkamassa

Äänestä
  • Kyllä esimerkiksi d-vitamiinia suoltaa jo monet tehtaat. Muitakin ravintolisiä on hyllyt väärällään.

    Äänestä

tässä se yksi syy

miks digitakerniikka on lopetettava-

se imee koko maailman arvometallit-




ja siis saastuttaa maapalloa

Äänestä

Kannattiko eun asettaa tulleja kiinalle nyt ne lyö takaisin?🤔🤨🙄

Äänestä
  • Vaikka DDR:ää on monesta asiasta syytetty se sentään sai aikaan oman sirutuotannon siihen ei suomikapitalistikaan pystynyt

    Äänestä

Aloittaja kun on niin fiksu, niin voi tietysti alkaa niitä itse tuottamaan.

Äänestä
  • Olipa näsäviisas kommentti jonnelta..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olipa näsäviisas kommentti jonnelta..

    Aloittaja oli fiksu ja kuuli oikein hoilaamista. Kyllä hän takuulla tietää kuinka ongelma ratkaistaan. Ei vaan viitsi ongelmaa piruuttaan ratkaista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja oli fiksu ja kuuli oikein hoilaamista. Kyllä hän takuulla tietää kuinka ongelma ratkaistaan. Ei vaan viitsi ongelmaa piruuttaan ratkaista.

    Hyvä jonne, nerokas lisäys...

    Äänestä

Ennen oli kaikki paremmin. Ei ollut siruja ihmisiä kyyläämässä.

Äänestä

mailmassa paljon ihmisiä,pulahan tulee,

Äänestä

Kapitalismi rules. Sen ansiostahan suunnilleen kaiken tuotanto on suuryhtiöiden toimseta siirretty Kiinaan. Halvalla paskaa länkkäreille.

Toivottavasti pula kestää pitkään. Ehkä täällä opitaan jotain.

Äänestä

Ei niistä ole pulaa. Koko valmistuskapasiteetti menee vaan nykyään koronarokotteisiin sekoitettavaksi.. :)

Äänestä
  • euhun diki raha merkaan sirun rokotus ohjelmalla uudella uhkakuvalla,

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    euhun diki raha merkaan sirun rokotus ohjelmalla uudella uhkakuvalla,

    Saisikohan saman suomeksi? En puhu persua.

    Äänestä

Eurooppalaiset ja amerikkalaiset tekivät aikanaan (tietoisen) emämunauksen siirtäessään pääosan mikrosirutuotannostaan kaukoitään ja siellä etenkin Kiinaan.
Venäläiset olivat kaukaa viisaita säästäessään omat sirutehtaansa Zelenogradissa, Novosibirskissä ja Minskissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

- mutta miksei niitä saada tuotettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu