N"Wahlroos"ordera laskuttanut kahdesti. Miksi joku ei käyttäisiä S-pankin palveluja jossa pankkikortti ilmainen, verkkopankkitunnukset ilmaiset, tili ilmainen ja bonusta korttiostoksista? 100 euron S-osuusmaksusta saa 20 euroa vuodessa osuusmaksun korkoa.
N"W"orderassa taas ongelmia
Anonyymi
368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pankin nimi ratkaistaan lainatiskillä. Kun erehdyt ottamaan lainaa väärästä pankista, saat katua loppuikäsi. Lainakiikku on liki pakollinen, jos aikoo asua. Sen jälkeen on pakko ottaa autolaina, että pääsee töihin maksamaan asuntolainaa. Näin pörssimaailma toimii orjuuttaen meidät palvelemaan omistavaa luokkaa.
"Kuluttajaliitto: Ottakaa pankkitili eri pankeista".
https://yle.fi/uutiset/3-12108449?origin=rss
Liitto pitää huolestuttavana, että asiakkaiden toimintaan vaikuttavia häiriötä on jatkuvasti. Kuluttajaliitto suosittelee kahden pankin asiakkaana olemista, jotta häiriötilanteisiin pystyy varautumaan kunnolla. Erityisen haitallisia pankkipalveluihin liittyvät häiriöt ovat silloin, jos ne estävät sähköisen tunnistautumisen verkkopankkitunnuksilla, Beurling-Pomoell sanoo.
– Ottakaa vähintään kahdesta pankista tunnukset ja pankkitilit. Tällä tavalla pystyy minimoimaa riskiä siitä, että oma arki voi jopa halvaantua tällaisissa häiriötilanteissa.
Pitäkää ainakin käteistä muutamaksi päiväksi kotona.