Ähtärin hyväntahdonlähettiläs

Voisiko mummu ruveta Ähtärin hyväntahdonlähettilääksi? Hänellä on käsittääkseni paljon vaikutusvataisia tuttavia ja muutenkin hän hyvin pidetty, fiksu ja edustava. Mitä mieltä olette? Toivon asiallisia vastauksia.
10106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei voisi.

Äänestä

Kyllä minusta voisi. Tuollainen älykäs, sanavalmis, kuviakunartelematon, kaunis ja persoonallinen NAINEN olisi mitä parhain hyväntahdonlähettiläs Ähtäristä maailmalle.

Äänestä
  • Eihän vain nyt ole jollain mennyt henkilöt pahasti sekaisin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän vain nyt ole jollain mennyt henkilöt pahasti sekaisin?

    Eipä tarviis käytöstä hävetä.
    Mutta turhaa on eliitin huutaa kun juna meni ohi.
    Kyllä niin harmittaa, kun ei kiinnosta Ähtärin touhut.

    Nyt vaan odotellaan liitosta Alavuteen.
    Liisa korvaa eliittipummien sooloilut

    Äänestä

Hyvä idea.

Äänestä

Eihän Ähtärisää ole muita persuja. Poliitikkona mitä parhaain.

Äänestä

Mummu saisi takuulla ylivoimaisen voiton, jos asiasta järjestettäisiin kanslaisäänestys vain Ähtärin asukkaiden kesken.
Kun vielä ottaisi vaatekaapistaan käyttöön ne superlyhyet minihameet, että säihkysääret pääsisivät lumoamaan ainakin miehet, niin olisi mahtava näky katukuvassa.

Äänestä

Kyllä kyseessä on Ähtärin ihailuuin henkilö, Vihatuimpia taas ovat Jarmo, Lintti laitureineen ja Mikko on noussut jo siedettävään katekorian.

Äänestä
  • Meitä hänen auttamiaan henkilöitä on Ahterissa useita satoja. Minäkään en aikoinaan ymmärtänyt työpaikkakiusaamisesta mitään. Hän opetti minulle kaikki niksit ja nyt olen hiillostanut jo useita henkilöitä pois tästä firmasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meitä hänen auttamiaan henkilöitä on Ahterissa useita satoja. Minäkään en aikoinaan ymmärtänyt työpaikkakiusaamisesta mitään. Hän opetti minulle kaikki niksit ja nyt olen hiillostanut jo useita henkilöitä pois tästä firmasta.

    Sinä onnistuit myös minut "mobbaamaan" pois, vaikka en silloin ymmärtänytkään, että se on vain minun etuni.
    Olen siitä lähtien päässyt kanta-asiakkaaksi Soskuun, eikä ole hädän päivää. Olen opetellut peliautomaattien sielunelämän niin hyvin, että kierrettyäni pariin kertaan keskustan peliautomaatit, olen tienannut ateriat, savukkeet, bussilippujen hinnan ja vielä ALKOonkin on riittänyt lähes joka päivä putelin tai parin hinta. Varakkuus kasvaa joka päivä, kyllä oli Mummun opit tosihyvät.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko mummu ruveta Ähtärin hyväntahdonlähettilääksi? Hänellä on käsittääkseni paljon vaikutusvataisia tuttavia ja muutenkin hän hyvin pidetty, fiksu ja edustava. Mitä mieltä olette? Toivon asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu