Samat henkilöt jotka sanovat että

pakolaisten- ja maahanmuuttajien pitää mennä töihin, niin: "ne varastaa meidän työt ja naiset"
Koittakaa jo päättää, haluatteko että ihmiset menevät töihin vai ei?
6141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Höpöhöpö

Äänestä

Minä en töskentele valtiolle, valtio työskentelee minulle. Te maksatte.

Äänestä

Aina löytyy valittajia.

Äänestä
  • Olen kyllä sitä mieltä, ett ensin suomalaiset töihin, sitten vasta muut!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen kyllä sitä mieltä, ett ensin suomalaiset töihin, sitten vasta muut!!!!!

    Miksi ensin suomalaiset? Eikö rikoksia ennaltaehkästä parhaiten, kun myös ne pakolaiset/maahanmuuttajat pääsisivät töihin?

    Äänestä

mulla on sellainen suojatyöpakkojen välitystoimisto, valtio kustantaa kaiken 🤣

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pakolaisten- ja maahanmuuttajien pitää mennä töihin, niin: "ne varastaa meidän työt ja naiset"
Koittakaa jo päättää, haluatteko että ihmiset menevät töihin vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu