Ateisti on turhake

Mitä hyötyä on ateisteista tai ateismista? Ei niin yhtään mitään. Ateisti on ihan yhtä turha kuin henkilö, joka ei kerää postimerkkejä tai usko Saunatonttuun. Ei mitään virkaa sellaisella... :)
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ateisti vertailee asioita jäätävällä kylmyydellä ja näkee asioiden sisälle 🧐

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä hyötyä on ateisteista tai ateismista? Ei niin yhtään mitään. Ateisti on ihan yhtä turha kuin henkilö, joka ei kerää postimerkkejä tai usko Saunatonttuun. Ei mitään virkaa sellaisella... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu