lähteeks purentakisko irti ilman kynsiä? ku aina ku mul on lyhyet (purrut) kynnet en uskalla käyttää purentakiskoa koska pelkään et sen poistamiseen tarvitaan kynnet. *outo pelko*
Kertokaas kokemuksia? Eks hammaslääkäritki laita ne päälle ja pois hanskoilla. Eli eihän sillon kynsiä käytetä?
Kertokaas kokemuksia? Eks hammaslääkäritki laita ne päälle ja pois hanskoilla. Eli eihän sillon kynsiä käytetä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kiskon käsittelyssä ei tosiaankaan tarvita kynsiä millään tavalla. Sen pitää olla napakka, mutta silti se pitää pystyä itse laittamaan paikalleen ja ottamaan pois. Jos kisko tuntuu liian tiukalta, pyydä hammaslääkäriä hiomaan sitä hiukan löysemmäksi. Missään tapauksessa se ei juutu hampaisiisi pysyvästi, sitä ei tarvitse pelätä.
Heippa!
Purentakiskon saa kyllä otettua sormenpäilläkin pois ja ei se oikeen taida olla kauheen hyvä jos se kiristää itselläni tulee rakkoja suuhun jos se on liian tiukka! Kannattaa kyllä käyttää purentakiskoa itse olen saanut huomattavan avun siitä leuat ei mene enään yöllä poispaikoiltaan!Ei muutakuin totuttelet niihin niin kyllä se siitä! Hyvät vaput!