17-vuotias huumehörhö puukotti

tuntematonta hesassa....tuo tyyppi ei tarvitse kuin nallin takaraivoon ja soraa päälle.
651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

9 mm buranaa

Äänestä

Niin, että tuomio tyyliin taliban?

Äänestä
  • Tuollaisille kyllä. Ei tuo tuosta kummemmaksi muutu, teot vaan kovenee kun ikää tulee lisää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuollaisille kyllä. Ei tuo tuosta kummemmaksi muutu, teot vaan kovenee kun ikää tulee lisää.

    Selvä.

    Äänestä

Ja elokuvista, musiikista ja tv:stä tulee vähänväliä huumeita ihannoivaa sisältöä. Kuuluu ikäänkuin agendaan? Niinkö? Kun pitää tuollaista sanomaa välittää joka tuutista.
Mitä ihannoitavaa huumeissa ja niiden käyttäjissä on? Ei yhtään mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tuntematonta hesassa....tuo tyyppi ei tarvitse kuin nallin takaraivoon ja soraa päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu