Ilmasto blaa blaa.
Ja sitten ne muut maksetut nuket siellä yleisössä.
Greetta: what do we want?
when do we want?
Niin, mitä me tahdomme?
Milloin?
Kaikki tahtoo heti nyt,
Mutta oli aika hiljaista kun kysyttiin mitä tahdotaan ja ilman maksettuja apuvoimia olisi ollut täysi hiljaisuus ja nolo hetki.
No, voi voi.
Aika ontuvaa on se näyttely.
Pitäisi olla ne kyltit, applause! hurraa huuto! kuten teattereissa ja näissä käsikirjoitetuissa nauhoituksissa on tapana.
Ja sitten ne muut maksetut nuket siellä yleisössä.
Greetta: what do we want?
when do we want?
Niin, mitä me tahdomme?
Milloin?
Kaikki tahtoo heti nyt,
Mutta oli aika hiljaista kun kysyttiin mitä tahdotaan ja ilman maksettuja apuvoimia olisi ollut täysi hiljaisuus ja nolo hetki.
No, voi voi.
Aika ontuvaa on se näyttely.
Pitäisi olla ne kyltit, applause! hurraa huuto! kuten teattereissa ja näissä käsikirjoitetuissa nauhoituksissa on tapana.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ilmastonmuutos on keksimällä keksitty kuten on koronakin, suuriin massoihin tuo propaganda puree ei kriittisiin asioista perilläoleviin.
Spede kehitteli aikoinaan valmiiksi itkettyjä tv ohjelmia mutta eivät suunnitelmia pidemmälle kai edenneet. Nythän semmoisiakin tulee melkein jatkuvasti ilmastoahdistuneiden toimesta.
Pitäisi kysyä, miksi emme mahda mitään vallanpitäjille, jotka keksivät mitä hyvänsä kasvattaakseen valtaansa? Valtaosa asiantuntijoistakin on valmis myymään nahkansa säilyttääkseen virkansa.
Missä on irtisanomisvälineet? Epäluottamus?
"Todisteet: Räjähdysten jäljet Estonian hylyssä – Pelästynyt valtamedia boikotoi lehdistötilaisuutta Ruotsissa"
Lainataan naapurin tyttöä - hänellä tunnetusti on enemmän sanottavaa kuin medialla -"Blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-blaa-.."
Ruotsalainen "kermaperse" lauleskelee vain hänelle räätälöityä elämänohjetta . Marionetin tapaan . Mölyäminen on hellpoa ollessaan vastuun ulkopuolella .
Tuhansia kertoja CO2:ta voimakkaammat kasvihuonekaasut yleistyvät mystisesti ilmakehässä. Tutkimus paljasti pääsyyllisen olevan Kiinassa.
https://tekniikanmaailma.fi/tuhansia-kertoja-co2ta-voimakkaammat-kasvihuonekaasut-yleistyvat-mystisesti-ilmakehassa-tutkimus-paljasti-paasyyllisen-olevan-kiinassa/
Kuolisi syöpään mokoma tuleva terroristi.
Hui kauhistus kun Greta oikein jyrähti kyllä maailman herrat nyt vetäytyvät koloihinsa ihan pelkästä kauhusta.
näin siinä käy kun nostetaan aivovammainen älykääpiö "asiantuntija-asemaan". Oikestaan tämän tyypin vanhemmat täytyisi laittaa telkien taakse koska ovat tehneet tuollaisen turhakkeen.
Eikös ole joku aspergeri?
Greta on superärsyttävä. Aspergeerikkona ei osaa käyttäytyä ja hänellä on pakkomielle. Tämä kuitenkin hyväksytään, koska aspergerilta ei mitään voi vaatiakaan.
Se antaa hänelle täyden suojakuoren. Hän on kuin viaton suorapuheinen lapsi, jota ei saa arvostella.
Näin vilauksen hänestä taas puhumassa jossain. Ylimielinen ja halveksiva tapa selittää.
Minusta on täysin typerä idea, että pinnataan koulusta mielenosoittamisen vuoksi. Koulussa oikeasti opittaisiin taitoja ilmastomuutoksen ratkaisemiseksi. Hän ei käytännössä voi tehdä muuta kuin olla joku messias-marionetti, joka paasaa muiden aatteita. Oikea vaikutus on nolla tai negatiivinen, koska ihmisiä alkaa ärsyttää keskenkasvuinen lapsi, joka paasaa fiksummilleen ja vaatii heiltä asioita.
Hän on kai jo täysi-ikäinen, mutta habitus on vielä lapsen. Onko tämä tarkoituksella valittu tyylilaji, jotta hän voi ratsastaa lapsen viattomuudella ja ettei häntä voisi arvostella?
Sallitaanko hänen kasvaa ikinä aikuiseksi ja näyttää siltä? Entä sitten kun hän tajuaa olleensa vanhempiensa pelinappula ja tulee kapinavaihe ja hän haluaa elää nuoruuttaan? Meikata esim. Hänet on nyt pakotettu ilmastomuutos-mannekiiniksi, jonka lapsuus on jo jäänyt elämättä.
Niinhän näillä jumalien inkarnaatioiksi julistetuilla yleensä käy.
Greta pitää viedä Putinin hoiviin niin asiat järjestyvät paremmin.
Gerda sitten loihi lausumaan: bla bla laa. Ja Katsokaa.
Liekö nähnyt vielä kunnon juurevaa k yrpää?
Gretahan on jo täysi-ikäinen. Tarjoampa hänelle varsimansikkaa!
Kaalimaan kakara kaivettu taas esille.
Kukaan tervepäinen nuori ei suostuisi tuollaiseen teatteriin.
Eikö vammaisen ihmisen hyväksikäyttö ja selvä ihmiskauppa ole rangaistava rikos?
Vanhemmat myyvät tätä puhuvaa papukaijaa ympäri maailman.omaksi hyödykseen. Laitoksiin kuuluisi koko kolmikko.
Greta on WEF palveluksessa monet ei sitäkään tajua 😂🤣