Onkos tämmöistä otsikkoa vielä ollut?

Jos joku etsii sadan vuoden päästä googlesta hakusanoilla: "onkos tälläistä otsikkoa vielä ollut", niin hänelle esitetään ensimmäisenä ehdotuksena juuri tätä keskustelua!

Ihmiset lähtevät Intiaan etsimään itseään! Ei kannata yksin lähteä! Parempi on, että lähdetään isolla porukalla ja etsitään vain yhtä henkilöä, niin löytyy varmemmin. Eräs turkkilainenkin mieskin liittyi häntä etsineeseen ryhmään ja löysi lopulta itsensä! Tästä oli hesarissa uutinenkin:
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008301840.html

Intialaiset astrologit tiesivät 2k vuotta sitten, että Palestiinassa syntyy merkittävä henkilö. He löysivät hänet tähtien opastuksella. 13 vuotiaana hän lähti Intiaan ja Tiibetiin ja opiskeli niissä henkisyyttä lähes 17 vuotta. Hänet lähettettiin takaisin kotiinsa. viemään sanomaa totuudesta. Aluksi se otettiiin innostuneesti vastaan, mutta sitten viranomaiset tuomitsivat hänet kuolemaan. Hänet tunnettiin Intiassa ja Tiibetissä nimellä Isha tai Issa ja kotikonnuillansa nimellä Yeshua.

Älkää uskoko mitään, mikä ei kuulu omaan kokemuspiiriinne! Ainoa tie totuuteen on oma kokemus!

Vavva ei ole samaistanut itseään mihinkään , vaan hän on jumalallisessa olotilassaan. Sitten hän saa nimen ja muuttuu mielessään erilliseksi osaksi kosmoksesta. Sitten hän samaistuu perheeseensä, kansaansa, maahansa, kaupunkiinsa, lajiinsa, uskontoonsa, sukupuoleensa, rotuunsa jne. Myöhemmin hän valitsee mieltymyksensä monien asioiden suhteen ja samaistuu näihin. Nämä kaikki tapahtuu, vaikka hän on edelleen Jumala, joka on kaikki, mitä on.

Kannattaa aina ottaa etäisyyttä itseensä ja muistaa, että on vain näyttelijä tässä näytelmässä. Rooliaan ei kannata kotiinsa asti tuoda.

2

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Löysin googlesta mielenkiintoisen ohjeen; korja ittesi halvalla; putkita ittesi.
      Harjottelin sitä ens Niuvanniemen hostellissa. Alaraajan putkitin ens. Ei ole rakettitiedettä.
      Sii laitetaan haponkestävä teräsputki selkärankaa tukemaan ajatusteitse.
      Siit hitsataan haaraputki lannerankan kautta lonkasta ison varpaan kynteen asti.

      Jostain syystä virkailija, kaksmetrinen korsto tuli katsomaan vointia. Teeskentelin tietyst nukkuvaa. Keskeytti unen ja anto varalta jotaa piristävää suoneen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6313
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2490
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      97
      1894
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1497
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1049
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      929
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe