Kuinka elokapina kostaa, kun 10 päivän istuminen marskilla

Anonyymi

loppui hyvin nolosti jo alkuunsa?

Alkaako suoratoiminta, pommi-iskut jne?

14

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KAPINA! Muutama syrjäytynyt, epäsiisti tollo istumassa keskellä katua ei todellakaan ole mikään kapina😁 ULJASTA?

    • Anonyymi

      Saadun tiedon mukaan vastaisku on jo suunniteltu. Viimeisiä detaljeja vielä hiotaan. Tavoitteena on se, että toimittaja tulee vielä kysymään uutisissa poliisin edustajalta olisiko ollut kuitenkin parempi antaa mielenosoittajien pitää mannerheimintie itsellään.

      Niinsanottu rautaryhmä on jo valmistautumassa viikonlopun isoon operaatioon. Osa onkin jo saapunut pääkaupunkiseudulle muualta suomesta huomaamatta pienissä ryhmissä. Kohta kirjoitetaan ihan uusi luku suomen historiaan.

      • Anonyymi

        Pommitetaanko Eduskuntataloa?


    • Anonyymi

      Onneksi netissä on hyviä naamakuvakokoelmia etsintäkuulutusten laatijoille.

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei mitään politikkojen sieppauksia tms. tule. Näistä ei koskaan tiedä., väkivaltaisia kun ovat.

    • Anonyymi

      Ne jatko sitä eilen 12 lähtien eduskuntatalon edessä ainakin 20.00 asti silloin loppui live lähetys enkä ole uutta löytänyt varmaan nukkuivat siinä nurmikolla yön heillä oli siinä isompi teltta ja sohva yms.

    • Anonyymi

      Eikö sielä tuu jo kylymä puohon?

    • Anonyymi

      Se kuinka paljon hallitus saa verta käsiinsä, riippuu yksinomaan hallituksesta. Jos ilmastohätätilan julistaminen onnistuu ennen kuin mitään pahempaa sattuu, niin ei mitään. Mutta on mahdollista että päädytään hyvinkin isoon ja inhimillisesti kalliiseen lopputulemaan, josta vastuulliset ministerit tullaan marssittamaan tuomioistuimen eteen kuulemaan tuomionsa joka tämän jälkeen välittömästi toimeenpannaan.

    • Anonyymi

      Ei ole puhuttu mitään elokapinan tavoitteista. Tarkoitus on julistaa ilmastohätätila ja sen poistamiseksi perustettaisiin kansalaisfoorumi, joka olisi valtuuksiltaan eduskunnan ja hallituksen yläpuolella.

      Tämä kansalaisfoorumi ei perustu mihinkään lakiin. Niinpä kyseessä olisi jonkinlainen diktatuuri, jonka toimintamahdollisuudet ovat lähestulkoon rajattomat.

      • Anonyymi

        Jos ei ole ennestään viksahtanut niin viikon parin tätä palstaa seuratessa on sitten vinksahtanut. Jutut täällä on välillä niin todellisuudesta vieraantuneita että ei voi ymmärtää muuta kuin että slaagit mielenterveyspotilaat hakevat täältä päivittäistä terapiaansa.


    • Anonyymi

      Ne on mielenosoitukset loppu nyt. Jokainen murpattaa omaa huonoa oloaan enää vain kotonaan. Kaduille ei ole mitään asiaa,olemme jälleen siirtyneet diktatuureihin,seuraavaksi konepistoolimiehet katuja vartioimaan ja jos löytyy vähänkin epäilyttäviä liikkeitä niillä niin poliisi laskee sarjan läpi.

      Tuo olisikin tosi paha skenaario , mutta sota-aikaan täyttä totta,ulkona ei paljoa vapaasti liikuttu ja ulkoiltu , varsinkaan ei mieltä osoitettu tai se jäi viimeiseksi päiväksesi tällä planeetalla.

    • Anonyymi

      Kuka maksaa niiden sakot?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ei ole puhtia enää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      62
      5182
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe