Ohisalo tarjoaa syyksi, että näiden raiskaajien integroinnissa Suomeen on epäonnistuttu ja heille täytyy entistä enemmän kertoa suomalaisen yhteiskunnan pelisäännöistä ja mitä Suomessa saa tehdä ja mitä ei. Tuo vihreiden harrastama maahanmuuttajien paapominen ampuu jo ylitse. Voisiko sisäministeri Ohisalo kertoa esimerkkinä yhdenkin maan maailmassa missä raiskaus ei ole rikos!?
Ulkomailla syntyneiden osuus raiskauksista 37 %
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Selittäisikö Ohisalo ymmärrettävästi miksi näitä ulkomaalaisia pitää integroida Suomeen! Kansasta suuri osa ei ymmärrä tätä asiaa, joten selvitys olisi paikallaan.
- Anonyymi
työttömät raiskaa iana-
sehän on ihan selvää.... etenkin jos on pää pilvessä - Anonyymi
Vai olisiko vika suomalaisissa suvakkitytöissä, kun eivät ymmärrä auttaa puutteessa eläviä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233113Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68720Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3703Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32581Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3580Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35577Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19510Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3509- 40501
- 36495