Sankarivainaa David Pawson

Anonyymi

David elää ja kukaties katsoo kurkistusaukosta, ikkunasta alas maan päälle ja on tyytyväinen osaansa ja kenties hänellä olisi paljon sanottavaa meille, puheliaalla veikkosella. Varmasti hän on tyytyväinen osaansa, johon mekin havittelemme, perintöosaamme pääsyä.

Katso, kun David eli ennen kirkkauteen ylennyksenvastaanottoaan nauhoitti opetuksia niin eräässä opetuksessaan hän totesi ettei löydä kahta Jeesuksen takaisinpaluuta Raamatustaan.

Pretribulaatioon liittyy kaksivaiheinen tai kaksi erillistä Jeesuksen takaisinpaluuta.

Onko Jeesuksen takaisinpaluu kuvauksissa eroavaisuuksia , joista nähdään takaisinpaluita olevan 2 vai ovatko kaikki takaisinpaluukuvaukset RAAMATUSSA aina samanlaisia ilman näkyvää eroa ihmisopetuksen mukaiseen Jeesuksen takaisinpaluihin 1 ensin antikristuksen valtaannousun kohdilla ja myöhemmän siitä n. hieman alle 7v paluu nro 2 välillä?

Vielä: Näkeekö seurakunta pretribulaatio-opin mukaan kolmatta temppeliä Jerusalemiin pystytettynä? Mikä lienee viimeinen näkemämme asia ennen ylöstempausta? Mua ainakin jännittää ihan simona kun saisin tietää että kolmatta temppeliä rakennetaan ja se olisi pystyssä ja valmiina aloittamaan uhritoimitukset 5 päivän päästä. Silloin voisin juosta Leo Mellerin luo piiloon ja turvaa hakemaan Jeesuksen nimessä.Näkisinkö uhritoimituksen vai en olettaen olevani ylöstemmattavissa? Osaatko vastata? Mikä on pretribulaation tarkin ylöstempaustapahtumaajankohdan määritys vai onko sellaista olemassa mitä näemme viimeiseksi ja mitä emme enää ole näkemässä.

Mua jännittää, sillä juutalaisten käsissä ovat " tykit, joilla viisaat neitsyet ammutaan taivaalle"

Ja loppuun asti mietin sopivassa jännityksessä: Pääsenkö mukaan vai en, pääsenkö mukaan vai en, pääsenkö mukaan vai en.....

Tiukka Poju

3

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun alkaa Jerusalemin kolmannen temppelin rakennus ja emme ole ehkä vielä ylöstemmatut niin ainakin mua jännittää varmaan enemmän kuin koskaan pääsenkö mukaan vai en ja vaikka tietäisinkin pääseväni niin mulla on läheisiä , joista kannan suurta tuskaa kun kello tikittää hirmuharppauksin eteenpäin ja rakkaani ovat kuin kuolleita, jumalattomia. Ei vaan mene jakeluun vaikka käsillä kävelisin.

      Olen kertonut millaista se on kun morsiusseurakunta , kristityt lähtee ja miten virallinen taho sen selittää tapahtumattomaksi. Missä kaikki kristityt ovat?

      Niinpä, maailma on pian erilaisempi kuin tänään. saatanan vaikutus lisääntyy ja tapahtuu antikristuksen valtaannousu Jerusalemin kolmannessa temppelissä, maailmassa varmaankin jossain muussa paikassa missä maailmanvaltias sitten valitaankaan johtamaan maailmanpresidenttinä kuten Putin Googia eli diktaattorina maailmaa.

      Minne voin mennä kristittyjen seuraan kun kolmas temppeli aletaan nostamaan pystyyn? Haluaisin silloin olla jonkun pylvään seurassa ja katsoa miten mulle käy.

      Jännittyneesti,

      Tiukka Poju

    • Anonyymi

      Maailman ihmisiä hämää se varmaan kun paljon kristityiksi itseään kutsuvia jää maan päälle ja monilla ei ole hajuakaan siitä mitä tapahtuu. Joitakin ihmisiä on kadonnut, mutta kristityt Paavin johdolla ovat maan päällä, liberaalit ovat ev.lut kirkossa ensi kerran 100pros enemmistö, jne.

      mutta ne eräät inhotut ovat nyt kadonneet. Ne, jotka pitivät totena Raamatun....
      Saapa nähdä kuinka nopeasti ylöstempaus "unohtuu". Ja mitä pedonmerkittävät miettivät pedonmerkkiä ottaessaan.

      Tiukka Poju

    • Anonyymi

      Hei sinä, joka et ole vielä ottanut Jeesusta vastaan Pelastajanasi!

      Ota Jeesus vastaan niin sinäkin pääset mukaan ihaniin Karitsan Häihin kun pasuunan ääni kuuluu kaikessa maailmassa, jonka vain ylöstemmattavat viisaat neitsyet kuulevat.

      Ainakin niin olen oppinut. Mutta ehkä tyhmätkin neitsyet kuulevat sen, mutta mukaanhan he (me) eivät pääse.

      Suluissa me kun en tiedä olenko viisas vai dorka neitsyeksi. Mutta asia selviää kyllä. Jos oon dorka niin tulette sen kyllä kuulemaan. Mutta jos olenkin viisas niin ette kuule minusta pihaustakaan enää sen jälkeen maan päällä n 3,5 . hieman alle 7v aikana. Mutta I WILL BE BACK WITH JESUS AND HIS SAINTS.....

      Tiukka Poju

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      174
      3196
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      129
      2356
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      88
      2053
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1795
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1667
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      20
      1619
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      34
      1527
    8. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      75
      1328
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      71
      1319
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1131
    Aihe