Vähän tuntui nyt huiputukselta. Mistä tulivat yleisön äänet finaalissa?
Olisin äänestänyt Jesse Kaikurantaa, jos olisi ollut mahdollista. Varmaan moni muukin.
Sitäpaitsi silloin, kun Juffi Seponpoika voitti kisan, hän lauloi paljon paremmin All by my self: in, jonka nyt voittanut lauloi finaalissa.
Tämä voittaja ei ollut yhtä hyvä.
Ja tulos vedettiin hatusta.
The Voice of Finland All Stars
8
1388
Vastaukset
- Anonyymi
Oikea voitti, Monroella ainoat hyvät. Brosion olisi varmasti helpointa päästä pinnalle jos joku tunnettu yhtye tarvitsisi laulajaa, ainakin Suomesta vaikea nousta tunnetuksi ulkomailla tai pärjätä edes täällä. Ehkäpä nyt alkaa keikkoja tulla, ainakin covereita hyvä esittämään.
- Anonyymi
Ei riittänyt ääni siihen kappaleeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei riittänyt ääni siihen kappaleeseen.
Hyvin riitti, muiden valmentajien lauleskelijoilla ei riitä ääni mihinkään kappaleeseen.
- Anonyymi
Olisiko mahdollista sellainen, että Suomen laulukilpailuissa laulettaisiin edes yhden kerran koko tuotantokauden ajan pelkästään suomen ja/tai ruotsin kielellä! Saameksikin voisi "vetää", romani kielelläkin voisi joku sitä osaava laulaa mielellään.
Minua alkaa tympiä kun enemmän kuin 9 laulua 10:stä on englanniksi ja suurin osa artisteista on muita kuin suomen kielen taitoisia. Ei englannin kielisissä lauluissa mitään pahaa ole, mutta kun ne on jo sata kertaa kuultuja.
Haastattelut voisi tehdä myös pelkästään suomen kielellä (tai ruotsiksi) kun kerran Suomessa ollaan. Ketuttaa kun jopa sellaisille artisteille jotka suomea taitavat (tai ruotsia) puhutaan englantia. Häpeävätkö "valmentajat" suomen kielen taitoaan vai mistä tämä jatkuva englannin käyttäminen johtuu. Ei jaksa ymmärtää. - Anonyymi
Minusta tämä All Stars oli kyllä niin turha lämmittely kuin olla voi. Eihän siinä ollut edes parhaita vanhoja osallistujia. Missä oli esim. Saara Aalto? Tässä olisi hänelle ollut tilaisuus voittaa edes jotain. Tai kaipasin valovoimaista Jennie Storbackaa. Näistä italialaisista kaipasin sitä hevitohtoria joka tuli Suomeen opiskelemaan ja väitteli tohtoriksi Hevistä, sen takia kun täällä hevi on niin suosittu genre. Jäi mieleen naama ja ääni mutta nimeä en muista. Sitten oli jotain 5 v takaa Erik niminen pohjalainen joka myös lauloi hevitenorilla. Kaksintaistelussa hävis Ilari Hämäläiselle, Tarja Turunen teki kamalan mokan tässä. On ollut niin paljon hyviä laulajia jotka on vaan lopettaneet.
- Anonyymi
Italialainen oli Luca Sturniolo ja Erik oli Karhatsu. Molemmat hyviä laulajia, kunnon rockmeininkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Italialainen oli Luca Sturniolo ja Erik oli Karhatsu. Molemmat hyviä laulajia, kunnon rockmeininkiä.
Tunnistin Sturniolon toissa päivänä Michael Schenkerin keikalla. 🤘 Hänkin ymmärtää hyvän päälle näemmä.
- Anonyymi
"Olisin äänestänyt Jesse Kaikurantaa, jos olisi ollut mahdollista."
Eikö siinä yleisö saanut äänestää? Jos on saanut äänestää niin sitten ei voi oikein nurista että olisin äänestänyt vaan olisi pitänyt äänestää. Sittenhän tuo olis voittanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463