Vähän tuntui nyt huiputukselta. Mistä tulivat yleisön äänet finaalissa?
Olisin äänestänyt Jesse Kaikurantaa, jos olisi ollut mahdollista. Varmaan moni muukin.
Sitäpaitsi silloin, kun Juffi Seponpoika voitti kisan, hän lauloi paljon paremmin All by my self: in, jonka nyt voittanut lauloi finaalissa.
Tämä voittaja ei ollut yhtä hyvä.
Ja tulos vedettiin hatusta.
The Voice of Finland All Stars
8
1380
Vastaukset
- Anonyymi
Oikea voitti, Monroella ainoat hyvät. Brosion olisi varmasti helpointa päästä pinnalle jos joku tunnettu yhtye tarvitsisi laulajaa, ainakin Suomesta vaikea nousta tunnetuksi ulkomailla tai pärjätä edes täällä. Ehkäpä nyt alkaa keikkoja tulla, ainakin covereita hyvä esittämään.
- Anonyymi
Ei riittänyt ääni siihen kappaleeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei riittänyt ääni siihen kappaleeseen.
Hyvin riitti, muiden valmentajien lauleskelijoilla ei riitä ääni mihinkään kappaleeseen.
- Anonyymi
Olisiko mahdollista sellainen, että Suomen laulukilpailuissa laulettaisiin edes yhden kerran koko tuotantokauden ajan pelkästään suomen ja/tai ruotsin kielellä! Saameksikin voisi "vetää", romani kielelläkin voisi joku sitä osaava laulaa mielellään.
Minua alkaa tympiä kun enemmän kuin 9 laulua 10:stä on englanniksi ja suurin osa artisteista on muita kuin suomen kielen taitoisia. Ei englannin kielisissä lauluissa mitään pahaa ole, mutta kun ne on jo sata kertaa kuultuja.
Haastattelut voisi tehdä myös pelkästään suomen kielellä (tai ruotsiksi) kun kerran Suomessa ollaan. Ketuttaa kun jopa sellaisille artisteille jotka suomea taitavat (tai ruotsia) puhutaan englantia. Häpeävätkö "valmentajat" suomen kielen taitoaan vai mistä tämä jatkuva englannin käyttäminen johtuu. Ei jaksa ymmärtää. - Anonyymi
Minusta tämä All Stars oli kyllä niin turha lämmittely kuin olla voi. Eihän siinä ollut edes parhaita vanhoja osallistujia. Missä oli esim. Saara Aalto? Tässä olisi hänelle ollut tilaisuus voittaa edes jotain. Tai kaipasin valovoimaista Jennie Storbackaa. Näistä italialaisista kaipasin sitä hevitohtoria joka tuli Suomeen opiskelemaan ja väitteli tohtoriksi Hevistä, sen takia kun täällä hevi on niin suosittu genre. Jäi mieleen naama ja ääni mutta nimeä en muista. Sitten oli jotain 5 v takaa Erik niminen pohjalainen joka myös lauloi hevitenorilla. Kaksintaistelussa hävis Ilari Hämäläiselle, Tarja Turunen teki kamalan mokan tässä. On ollut niin paljon hyviä laulajia jotka on vaan lopettaneet.
- Anonyymi
Italialainen oli Luca Sturniolo ja Erik oli Karhatsu. Molemmat hyviä laulajia, kunnon rockmeininkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Italialainen oli Luca Sturniolo ja Erik oli Karhatsu. Molemmat hyviä laulajia, kunnon rockmeininkiä.
Tunnistin Sturniolon toissa päivänä Michael Schenkerin keikalla. 🤘 Hänkin ymmärtää hyvän päälle näemmä.
- Anonyymi
"Olisin äänestänyt Jesse Kaikurantaa, jos olisi ollut mahdollista."
Eikö siinä yleisö saanut äänestää? Jos on saanut äänestää niin sitten ei voi oikein nurista että olisin äänestänyt vaan olisi pitänyt äänestää. Sittenhän tuo olis voittanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532514Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362511Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle292487Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt921886Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle291758Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3111665- 1501486
- 731348
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231078Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.251060