Pula taksinkuljettajista on HUUTAVA

Ensi vuonna jää kelakuljetukset tekemättä, kun ei ole ajajia. Nytkään ei saa aina autoa. Odotusaikakin on usein kaksi tuntia, jos tulee ollenkaan.
14678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei pula ole autoilijoista, vaan ajoista eli ei ole asiakkaita, lopettaneet.

Äänestä

Armeija kutsutaan apuun ja mopsit kantaa reppuselässä, viinakauppaan ja takaisin!!

Äänestä

Ei kelakyytejä saa nytkään. Viimeksi jouduin odottamaan melkein viisi tuntia sairaalan aulassa, koska ei ollut autoja vapaana.

Äänestä
  • Suharit popsivat liikaa munkkeja, vaikea ajaa kun munkkimaha ottaa rattiin kiinni.
    Munkkiähkyn takia jää kyytejä ajamatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suharit popsivat liikaa munkkeja, vaikea ajaa kun munkkimaha ottaa rattiin kiinni.
    Munkkiähkyn takia jää kyytejä ajamatta.

    Jos ei muuhun voi luottaa, niin ainakin siihen, että aivopierugeneraattorimme toimii. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suharit popsivat liikaa munkkeja, vaikea ajaa kun munkkimaha ottaa rattiin kiinni.
    Munkkiähkyn takia jää kyytejä ajamatta.

    Aikuismaista kommentointia.

    Äänestä

Aijaa? Minulla on taksiajolupa. Ei oo kukaan kysellyt ajelemaan.
En kyllä ole metriäkään pirssiä ajanut, mutta eiköhän se onnistuisi.

Äänestä
  • Ei tietenkään, koska et osaa mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei tietenkään, koska et osaa mitään.

    Mistä sinä sen tiedät ?

    Äänestä

  • Ei onnistu.

    Äänestä

Haha pula sulla on älykkyydessä! Taksejahan on aivan liikaa, joka tolpalla useampi tunti tolkulla keikkaa odottamassa. Mutta tuskin heille mitkään kelakusetus keikat silti kelpaa.

Äänestä

Kaksi tuntia on kelan hyväksymä odotusaika.

Äänestä
  • Liian pitkä aika.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Liian pitkä aika.

    Aina voi maksaa omalla rahalle, eikä olla kerjuulla. Silloin odotusaika on muutamia minuutteja, kun raha puhuu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ensi vuonna jää kelakuljetukset tekemättä, kun ei ole ajajia. Nytkään ei saa aina autoa. Odotusaikakin on usein kaksi tuntia, jos tulee ollenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu