Kristinusko ei ole liberaaliteologiaa,eksytystä, heresiaa

Anonyymi

saatana pyrkii viemään ihmistä väärään suuntaan. liberaalipaimenet ovat kuin saatanallisia pellejä kirkossa, eivät paimenia vaan irvikuvia.

Kristinusko ei ole sitä että luetaan kirja ja se on sitten siinä. Kysymys ei ole järjestä, joka on pahin uskon vihollinen.

Älkäämme mukautuko tämän maailman mukaan vaan tutkikaamme ja mukautukaamme Raamatun hyvän viisaan opetuksen mukaan, jotta voimme uskossa kasvaa/muuttua niin opimme voittamaan syntejä, hylkäämään syntejä ja olla tekemättä pahoja tekoja, jotka ovat syntiä ja vääryyttä.

Tärkeää on myös karttamiskehotus koskien liberaaliteologeja koskien, jotka täyttävät jumalattomien tunnusmerkit, mutta toisaalta ovat osa kristillistä yhdyskuntaa monessa, monessa, monessa, monessa, paikassa, joihin itse en astu jalallanikaan.

Liberaalit: osa ekumeniaa.

Selef

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liberaaliteologia ja ekumenia on äärifundamentalistien keksintöä jollekin mitä eivät itse suvaitse.

      Eli kun ei pidetä armon sanomasta, toivon ja välittämisen viemisestä, ei hyväksytä sitä, että muille kristinusko ei ole pakkokäännyttämistä omaan uskoon ja kokemukseen siitä mikä on oikeaa, puhutaan silloin fundamentalisten keskuudessa liberaaliteoligiasta. Ekumenia kasvattaa ymmärrystä muita kohtaan.

      Saatana on väkevä pelote, hallita pelolla ihmisiä.

      LS

      • Anonyymi

        "Liberaaliteologia ja ekumenia on äärifundamentalistien keksintöä "

        Valehtelet. Liberaaliteologia ja ekumenia ovat olemassaolevaista valhetta, saatanan kylvämää lustetta peltoon.

        " Ekumenia kasvattaa ymmärrystä"

        Oletko harkinnut naispappeutta? Sopimisit siihen joukkoon kuin sika karsinaan.

        Isäsi ei hallitse minua.

        Selef


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Liberaaliteologia ja ekumenia on äärifundamentalistien keksintöä "

        Valehtelet. Liberaaliteologia ja ekumenia ovat olemassaolevaista valhetta, saatanan kylvämää lustetta peltoon.

        " Ekumenia kasvattaa ymmärrystä"

        Oletko harkinnut naispappeutta? Sopimisit siihen joukkoon kuin sika karsinaan.

        Isäsi ei hallitse minua.

        Selef

        Olen harkinnut kyllä.

        Minun Isäni on suurempi kuin sinun tuomiovaltasi. Jokaisesta sanasta...ja kun olet fundamentalisti, on isäsi ankara, joka ei anteeksianna, tiedäpä se.

        Jos minä olen aika karsinassa, ole sinä vuohi, sorkat ja kaikki kummallakin.

        LS


    • Anonyymi

      "Tärkeää on myös karttamiskehotus koskien liberaaliteologeja..."

      Missä kohtaa Raamatussa käsketään karttaa liberaaliteologeja tai teologeja ylipäänsä? Miten Raamattu määrittelee liberaalin, konservatiivin ja fundamentalistin? Onko nämä Jumalan määrittelemiä?

      • Anonyymi

        No eivät, mutta selectsef lukee tarkoin Raamattua, niinkuin sanoo tekevänsä ja uskommehan toki hänen sanansa, kun on kaiken tietävä, että liberaalitelogia löytyy Raamatusta.

        LS


      • Anonyymi

        Kirje filippiläisille 3 jaetta en muista enkä varmaankaan sanatarkasti mutta riittävän tarkasti:

        " Kavahtakaa noita pilalle leikattuja koiria , pahoja työntekijöitä"

        Herran ulos vetämä helvettin marssivien kolonnasta,

        Selef

        Nimimerkkini tarkoittaa ulosvedettyä hepreaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kirje filippiläisille 3 jaetta en muista enkä varmaankaan sanatarkasti mutta riittävän tarkasti:

        " Kavahtakaa noita pilalle leikattuja koiria , pahoja työntekijöitä"

        Herran ulos vetämä helvettin marssivien kolonnasta,

        Selef

        Nimimerkkini tarkoittaa ulosvedettyä hepreaksi.

        No tuo on ihan täysin sinun omaa tulkintaasi. Menetit sen vähäisenkin arvostuksen, jota sinulla saattoi olla tällä palstalla.


    • Anonyymi

      jumalattomina kuolleet nousee tuomiolle 1000v valtakunnan jälkeen. Tiedätte minne tuomitaan.....

    • Anonyymi

      Kristinusko ei ole myöskään ylimielistä räyhäämistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      162
      2569
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe