Pandora -tietovuoto - tiivistelmä ?
Mistä saa ladata tiivistelmän Pandora -tietovuodosta ?
Alkuperäisen lataaminen on yksilölle vaikeaa suuren kokonsa takia (useita teratavuja).
Eli se, joka haluaa ladata alkuperäisen, sen pitäisi ensin vierailla tietotekniikkakaupassa ostamassa pinon kiintolevyjä ja mahdollisesti niille sopiva ohjain, jos omassa tietokoneessa ei ole tarpeeksi vapaita SATA -liitäntöjä.
Käyttöjärjestelmän on käytännössä pakko olla linux, sillä windowsista saattaa loppua levyasematunnukset kesken (C .. Z = 24 asematunnusta enintään kiintolevyille).
Ja vielä:
Tuo alkuperäinen useiden teratavujen kokoisena on niin iso, että sen, joka aikooo tuon ladata, kannattaa ehkä tilata nopein saatavilla oleva valokuituliittymä.
Seikkailumielinen voi toki tilata valokuituliittymän sijasta 5G -liittymän ja sille päätelaitteen, mutta tällöin kannattaa varmistua, että liittymästä ja sen maksuista pääsee eroon, jos operaattorin nopeus- ja toimivuuslupaukset eivät toteudu käytännössä. Onko 5G -liittymillä minkäänlaista laatutakuuta, vai saavatko operaattorit aivan vapaasti mainostaa 5G -liittymiään sellaisilla lupauksilla, jotka eivät toteudu käytännössä?
Edelleen: Tämäntyyppiset tietovuodot usein ladataan vertaisverkosta, joten oman tietoliikenneliittymän olisi syytä olla sellainen, johon kuuluu julkinen IP -osoite, koska vertaisverkossa tuollainen liittymä toimii parhaiten.
Mutta, em. syistä tiivistelmä Pandora -tietovuodosta kiinnostaisi enemmän, sillä koko tietomäärä on yksinkertaisesti liian iso!
Eli tiivistelmä, jossa ainakin nimet ja rahasummat, ehkä jotain muutakin tietoa, mutta siten, että tietomäärä pysyy hallittavan kokoisena.
Mistä tällaisen tiivistelmän saa ladattua?
ns. Magnet -linkkikö?
merirosvolahtiko auttaisi tässä ?
Pandora -tietovuoto - tiivistelmä ?
Anonyymi
0
80
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125646Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825279- 1253314
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin883233- 1181034
- 561000
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130932- 43716
- 37715
- 23669